Şampiyonlar Ligi finali öncesi Carlo Ancelotti'den İstanbul çıkışı: Öç alma maçı olabilir

Son dakika haberleri... Fransa'da oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesi Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, İngiliz rakibi Liverpool'a meydan okudu. İstanbul'da yapılan 2005 finalini hatırlatan İtalyan hoca ilginç açıklamalar yaptı.

Spor 24.05.2022, 15:51 24.05.2022, 15:51
Abone ol
Şampiyonlar Ligi finali öncesi Carlo Ancelotti'den İstanbul çıkışı: Öç alma maçı olabilir

İspanya'da sezonu şampiyon tamamlayan Real Madrid, Liverpool ile oynanacak Şampiyonlar Ligi finalini bekliyor.

Paris'te oynanacak dev mücadele öncesi açıklamalarda bulunan teknik direktör Carlo Ancelotti, zorlu mücadelenin kendisi için 'özel ve bir öç alma' anlamı taşıdığını belirtti.

Tesisler'de düzenlenen basın gününde soruları yanıtlayan İtalyan hoca, "Liverpool çok saygı duyduğum ve futbol kültürünü sevdiğim bir kulüp. Gerek futbolcu gerek teknik direktör olarak çok kez karşı karşıya geldim. 1984'te Roma'da oynarken ben sakattım ve Roma'daki finali kaybettik. Bir trajediydi. 2005'te Milan'da teknik direktörken İstanbul'daki finalde bir trajedi daha yaşadım. 2007'de Milan'da teknik direktörken öcümü aldım ve şimdi bir kez daha karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

ANCELOTTİ: BİR ÖÇ ALMA OLABİLİR

Liverpool'un forveti Muhammed Salah'ın Real Madrid maçını "bir öç alma" olarak değerlendirmesinin kendileri için ekstra bir motivasyon olabileceğini kaydeden Ancelotti, "Salah çok saygı duyduğum bir futbolcu. Onun açısından bakıldığında bir öç alma olabilir ama bizim açımızdan da aynı şey. 1981'de Paris'te oynanan finalde Real Madrid, Liverpool'a 1-0 yenilmişti. Şimdiki maç Real Madridliler için de bir öç alma." dedi.

Paris Saint Germain, Chelsea ve Manchester City'yi eleyerek finale adını yazdıran Real Madrid'in bu maçlarda özellikle son dakikalarda attığı gollerle galibiyete ulaşmasının şu anda önemi olmadığını dile getiren Ancelotti, sözlerine şöyle devam etti:

"Eğer bu kupayı kazanmaya layıksak bu, finalde yapacaklarımızdan olacaktır, önceki maçlardan değil. Bu zamana kadar sahada çok istisnai bir kalitemiz olmadı ama hiçbir takım motivasyon ve sonuna kadar mücadeleyi bırakmama vaadinde bize karşı kazanamadı. Kazanmak için sadece bu yeterli değildir ama bu mantaliteyi finalde de korumak lazım."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!