Ryan Babel beklenen açıklamayı yaptı! Hollandalı yıldız yeni adresini duyurdu

Son dakika haberleri... Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmesi sona erecek olan Babel, yeni rotasını belirledi.

Spor 17.05.2022, 14:42
Ryan Babel beklenen açıklamayı yaptı! Hollandalı yıldız yeni adresini duyurdu

Galatasaray'dan ayrılması beklenen Ryan Babel, Demirören Haber Ajansı'na konuştu.

Kariyeri hakkında bilgiler veren Babel, 'Ben, hassas ve duygusalım ama futbol içinde tabii ki bunu göstermemek gerekiyor, her zaman güçlü bir izlenim uyandırmalıyız. Çünkü eğer gösterirseniz insanlar bunu bir zayıflık olarak algılayabiliyor ama tabii ki günün sonunda bizler de insanız, tabii ki de bizim de duygularımız ve hislerimiz var. Ben normalde duygusal ve sevgi dolu bir insanım'' ifadelerini kullandı.

RYAN BABEL: FATİH TERİM'İ ÇOK SEVERDİM

''Torrent ile çok daha fazla süre aldım ve neredeyse her maçta oynayabilme şansı yakaladım ama Fatih Terim'i çok severdim, fakat bu bir kulüp politikası sonuçta. Biz Galatasaray'ın oyuncusu olarak hocaların ne kadar baskı altında olduklarını biliyoruz, her zaman istedikleri şeyleri yapamıyorlar. Bizler de oyuncular olarak medyadan, taraftarlardan ya da kulüp içerisinden duyuyoruz, nelerle uğraştıklarını biliyoruz. Dolayısıyla ben de her zaman profesyonel olmaya çalışıyorum ve sürekli kendimi adayarak çalışıyorum ve son maçıma kadar bu böyle olacak'."

'OYUNA KALİTE KATABİLİYORUM'

''Türkçe anlamadığım için yorumlara takılmıyorum. Hoca günün sonunda hak eden kişileri oynatarak karar veriyor, öncelikle fit olman gerekiyor, fazla kilon olmaması gerekiyor, antrenmanları güzel bir şekilde çıkartabiliyor olman gerekiyor. Ben bunun dışında oyuna belli bir kalite de katabiliyorum. Bu hocanın verdiği adil bir karar."

RYAN BABEL'DEN GEDSON FERNANDES AÇIKLAMASI

"Gedson Fernandes, Nagatomo, Mariano çok iyi oyunculardı, gönderilme şeklini düşündüğümüzde Belhanda da daha iyisini hakkediyordu. Çok iyi oyuncularla oynama fırsatı yakaladım. Örneğin Falcao buraya geldiğinde ciddi bir sakatlık yaşıyordu. Yüksek maaşı hakkında insanların fikirleri olabilir, buna saygı duymak lazım. Fakat o sakatlığa göre daha hızlı tedavi olmak zorunda kaldı ve zor bir dönem geçirdi Falcao. Büyük oyuncularla oynadık ama her sezon farklı oyuncuların gelmesi sürekli değişikliklerin olması biraz sıkıntılı bir durum aslında. İstikrarlı bir takımın devam etmesi benim için önemli bir şey, ben buna inanıyorum."

"Gedson Fernandes'in çok iyi bir futbolcu olduğunu ve onunla iyi ilişkileri olduğunu söyleyen Babel, ''Gedson Fernandes takıma katkı sağlayabilirdi. O gerçekten çok iyi bir insan ve bu çok önemli bir özellik. Hangi takıma giderse gitsin katkı verebilecek kalitede bir oyuncu. Bu sezon bize gelseydi gerçekten çok yardımcı olurdu."

BABEL: GALATASARAY'DA DEVAM ETMEK İSTERİM

''Bana kalırsa Galatasaray ile devam etmek isterim ama şu an bunu bilmiyoruz. Benimle bunu görüşecek olan yeni yönetim bile gelmedi. Ortada bilmediğim bir durum söz konusu ama ben İstanbul'u seviyorum, büyük bir kulüpte oynamayı seviyorum yine söylüyorum bana kalsa ben oynamak isterdim tabii ki. Ailem İstanbul'da ve burada devam etmek isterim. Ama herhangi bir teklif gelirse bunu da düşünebilirim, maceraya hazırım. 2-3 yıl daha oynayabileceğimi düşünüyorum. İstanbul'da mutluyum ve burada kalmak isterim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!