banner2

Ronaldo ve Neymar bedava! Kulüplerin kasasından maaş dahil hiç para çıkmadı

Cristiano Ronaldo, Neymar ve birçok yıldız futbolcu, Suudi Arabistan Pro Lig ekiplerine transfer olurken, dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre, bu yıldız transferler için kulüplerin kasasından hiç para çıkmadı. İşte detaylar...

Spor 20.11.2023, 18:39
Abone ol
Ronaldo ve Neymar bedava! Kulüplerin kasasından maaş dahil hiç para çıkmadı

Suudi Arabistan Pro Lig'e olan ilgi, Cristiano Ronaldo ve Neymar gibi dünya yıldızlarını da bu lige çekti. Son dönemde birçok ünlü futbolcu, Suudi kulüplerinin yolunu tuttu.

KULÜPLERİN KASASINDAN PARA ÇIKMADI

Suudi Profesyonel Ligi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saad Al-Laziz'in açıklamalarına göre, bu yıldız transferleri için kulüplerin kasasından hiç para çıkmadı. Ronaldo, Neymar, Brozovic, ve Otavio gibi isimler için bonservis ve maaş ödemeleri kulüpler tarafından karşılanmadı.

TRANSFERLER SUUDİ KAYNAKLARIYLA FİNANSE EDİLİYOR

Al-Laziz, yaptığı açıklamada, kulüplerin bu büyük transferleri Suudi kaynaklarıyla finanse ettiğini ifade etti. Oyuncuların maaşları ve transfer ücretleri için kulüplerin önceden belirlenmiş fonlardan yararlandığı belirtildi.

PRO LİG'DE YILDIZLAR GEÇİDİ

Suudi Arabistan Pro Lig'e yapılan bu yıldız transferleri, ligin dünya çapında tanınmasına ve büyük bir ilgi çekmesine yol açtı. Suudi kulüpleri, dünya futbolunun önemli isimlerini kadrolarına katarken finansal anlamda da avantajlı bir duruma geçti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!