Real Madrid efsanesinden olay Trabzonspor yorumu: Şaşırdım!

Son dakika haberleri... İspanya La Liga ekiplerindne Real Madrid'in efsane oyuncularından Guti Hernandez, Süper Lig hakkında değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor'un şampiyonluğunu yorumlayan Guti, dikkat çekecek bir açıklama yaptı.

Spor 25.05.2022, 15:31 25.05.2022, 15:34
Abone ol
Real Madrid efsanesinden olay Trabzonspor yorumu: Şaşırdım!

Bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan Real Madrid'in efsane futbolcularından Guti Hernandez, Anadolu Ajansı'na konuştu.

Türk futbolunun büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Guti Hernandez, "Türk taraftar kitlesinin enerjisi, coşkusu çok üst seviyede. Türkiye’deki büyük takımların bütçelerini zorlayarak, belki aşarak çok fazla para harcarken bile istedikleri sonuçları alamadıklarını gözlemliyorum. Ben tabii ki her zaman Beşiktaş’ı en üstte görmek istiyorum ama Türkiye Süper Lig’i zor bir lig. Çok çekişmeli geçiyor. Türkiye'deki büyük takımlar ilginç şekilde ısrarla yaşlı oyuncu transfer etmeye devam ediyor. Bu isimlerin takımlara ne kadar katkı sağladığından da emin olamıyorum ama maalesef bu şekilde devam ediliyor." ifadelerini kullandı.

GUTİ HERNANDEZ: TRABZONSPOR'A BİRAZ ŞAŞIRDIM

Süper Lig'de Trabzonspor'un şampiyonluğunu da değerlendiren İspanyol yıldız, "Trabzonspor'u şampiyonluğundan dolayı tebrik ederim. Genellikle Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin şampiyon olacağı düşünülüyor. Bu nedenle açıkçası Trabzonspor'un şampiyonluğuna biraz şaşırdım. Şaşırdığımı söyledim ama son yıllarda Süper Lig'de üç büyükler dışında da şampiyonlar görmeye başladık." şeklinde konuştu.

GUTİ: BEŞİKTAŞ BENİM İÇİN ÖZEL BİR KULÜP

Beşiktaş'ta ayrıca kısa süreli antrenörlük yapan Guti, siyah-beyazlı takımın teknik direktörü olmak isteyip istemediği sorusuna şu yanıtı verdi:

"Beşiktaş benim için özel bir kulüp. Beşiktaş'ta yardımcı antrenör olarak çalıştım, teknik direktörlük için bir teklif almadım. Tabii ki hiçbir zaman, hiçbir kapıyı kapamıyorum. Hep aynı cevabı veriyorum, güzel projelerde bulunmak, ilerlemek istiyorum. Bir projenin arkasında iyi bir planlama, güzel bir ruh varsa her zaman seve seve o projede bulunmak isterim. Teknik direktörlüğe geri dönmek için herkesin inandığı bir proje içinde bulunmak istiyorum. Aradığım şeylerden biri de kulübün iyi bir vizyona sahip olması ve pozitiflik. Kulübün, benim ve oyuncuların mutlu olduğu bir yerde, iyi sonuçlar alınacağına inanıyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!