banner2

Pelkas'tan sert sözler! Türk hakemlerini yerden yere vurdu

Son dakika haberleri... Hull City'in Yunan oyuncusu Dimitris Pelkas, İngiltere ve Türkiye'deki futbol maçları arasında kıyas yaparken Süper Lig hakemlerini eleştirdi.

Spor 30.11.2022, 13:03 30.11.2022, 13:09
Abone ol
Pelkas'tan sert sözler! Türk hakemlerini yerden yere vurdu

Kamp için Antalya'ya gelen Hull City, çalışmalarını sürdürüyor.

Fenerbahçe'den sezon başı kiralanan Yunan oyuncu Dimitris Pelkas, Süper Lig'de hakemlerin oyunun akışına olumsuz müdahale ettiğini iddia etti. .

Yeni takımında mutlu olduğunu vurgulayan Pelkas, Championship'in çok zor ve çetin bir lig olduğunu ifade etti.

PELKAS: ONUNLA ÇOK UMUTLUYUZ

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'nin yeni teknik direktörü Liam Rosenior ile iyi bir ilişkilerinin bulunduğunu anlatan Pelkas, "İlk olarak Hull City'de çok mutluyum. Çok zor ve çetin geçen bir ligde mücadele ediyoruz. Çok çalışmamız ve mücadele etmemiz lazım. Bütün mücadeleyi sahada göstermemiz gerekiyor. Yeni bir hocamız var. Onunla çok umutluyuz. Yeni hocamızla çok çalışarak ilk yarının aksine ikinci yarıda çok güzel bir pozisyona geçeceğimizi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

PELKAS: TÜRKİYE'YE GÖRE ÇOK ZOR

Süper Lig ile Championship arasında çok ciddi bir tempo farkı var. Bunu sahada hissedebiliyoruz. Bence bunun sebebi hakemler. İngiltere'de hakemler oyunu durdurmuyor. Oyunun akmasına, kendi kendine oynanmasına izin veriyorlar ve bunu hakemler istiyor. Faul çalmaları Türkiye'ye göre çok zor. Bizim ligimizde hiç kolay faul çalınmıyor. Bir yerde okuduğuma göre İngiltere'de top neredeyse 10-15 dakika daha fazla oyunda kalıyor. Bundan dolayı temponun yüksek olduğuna eminim.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!