banner2

Orkun Kökçü'den LGBT destekli 'OneLove' pazubandı açıklaması! ''Rahat hissetmiyorum''

Son dakika spor haberleri... Hollanda Futbol Federasyonu'nun takım kaptanlarından LGBT desteğini belirten 'OneLove' pazubandını takmalarını istemesinin ardından Feyenoord takım kaptanı Orkun Kökçü bu isteği bir kez daha reddetti.

Spor 13.03.2023, 17:33 13.03.2023, 18:09
Abone ol
Orkun Kökçü'den LGBT destekli 'OneLove' pazubandı açıklaması! ''Rahat hissetmiyorum''

Hollanda Eredivisie ekiplerinden Feyenoord kaptanı Orkun Kökçü, kırmız-beyaz formayla muhteşem bir sezon geçiriyor.

Feyenoord kaptanı Orkun Kökçü, Hollanda Futbol Federasyonu'nun LGBT desteğini belirten 'OneLove' pazubandını takmalarını istedi ancak Orkun bir kez daha bunu reddetti.

ORKUN KÖKÇÜ'DEN 'ONELOVE' AÇIKLAMASI

Türkiye A Milli Takımı'nın yıldızlarından Orkun Kökçü konuyla ilgili açıklamasında bu durumun farklı bir yere gittiğini belirterek: "Ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı yapılan eylemi her halükarda destekliyorum. Ancak OneLove pazubandını takmayacağım. Kaptanlığım devam edecek ancak ne yapacağımı herkes görecek. Bunun başka bir amaçla kullanıldığını düşünüyorum Bence kulüp olarak desteklemenin farklı bir yolunu bulmalıyız." ifadelerine yer verdi.

''DİNİ İNANCIM NEDENİYLE''

Hollanda Futbol Federasyonu'nun dayatmasını reddeden Orkun Kökçü: "Herkesin istediğini veya hissettiğini yapmakta özgür olduğuna inanıyorum. Yapılacak bu hareketin önemini çok iyi biliyorum ancak dini inancım nedeniyle, bunu yapacak doğru kişi olduğumu hissetmiyorum. Bu yüzden de bu kaptanlık bandını takarken rahat hissetmiyorum. Bazı insanların bu konuda benim hakkımda hayal kırıklığı yaşayabileceğini tahmin ediyorum. Niyetim kesinlikle bu değil. Sözlerimin, bu duyguyu hemen ortadan kaldırmayacağını bilsem de umarım dini sebeplerle aldığım bu karara saygı gösterilir." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!