banner2

Olimpiyatlardan çekilen milli sporcuya destek yağmuru

ABD'li cimnastikçi Simone Biles, zihinsel sağlık sorunları yaşadığı gerekçesiyle Tokyo Olimpiyatları'ndan çekilme kararı aldı.

Spor 29.07.2021, 14:12 29.07.2021, 15:15
Abone ol
Olimpiyatlardan çekilen milli sporcuya destek yağmuru

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda yaşadığı zihinsel sağlık sorunları nedeniyle kadınlar takım ve bireysel genel tasnif finallerinden çekilme kararı alan ABD'li cimnastikçi Simone Biles'a, sosyal medyadan birçok ünlü isim destek verdi.

POGBA'DAN DESTEK

Manchester United'ın Fransız futbolcusu Paul Pogba, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Biles, o kararları alarak inkar edilemez bir gücü olduğunu gösterdi. Sağlığın her zaman fiziksel yönüne odaklanıyoruz ama zihinsel yönü de bir o kadar önemli. İkisine de dikkat ettiğiniz zaman hayatta ileriye doğru adım atabiliyorsunuz." değerlendirmesinde bulundu.

JUSTİN BİEBER: HİSSETTİĞİ BASKIYI KİMSE ANLAYAMAZ

Kanadalı şarkıcı Justin Bieber ise 2017'de katıldığı dünya turu konserlerini kaygı ve yorgunluk gerekçeleriyle yarıda kestiğini hatırlatarak, "Simone Biles'ın yarışlardan çekilme kararından gurur duyuyorum. Hissettiği baskıyı kimse anlayamaz. Dünya genelindeki konserlerimi yarıda bıraktığımda, insanlar delirdiğimi düşünmüştü. Ancak zihinsel sağlığım için hayatımda verdiğim en doğru karar buydu." ifadelerini kullandı.

Resim

Büyük Britanyalı cimnastikçi Max Whitlock, Biles'ın kararına saygı duyulması gerektiğini vurgulayarak, "Bugüne kadar yaptıklarınla kendini zaten kanıtladın. Biraz dinlenip kendine zaman tanımalısın." değerlendirmesini yaptı.

ADRİANO DA SAHİP ÇIKTI

Eskifutbolcu Adriano da Simone Biles'e destek oldu. Brezilyalı, "Tam olarak neler olduğunu biliyorum ve insanların seni çarmıha germesine izin verme. Mutlu ol ve kafana iyi bak. Bunu yaşadım ve bugüne kadar sorgulandım. Allah bu kötü insanları affetsin" ifadelerini kullandı.

Resim

BİLES'TAN TEŞEKKÜR MESAJI

Aldığı mesajlar nedeniyle teşekkür eden Biles ise "Sınırsız sevgi ve destek mesajları alıyorum. Daha önce kalpten inanmadığım bir düşünce olan cimnastik ve başarılarımdan çok daha önemli olduğum gerçeğini, sayenizde fark ettim. Hepinize teşekkürler." şeklinde görüş belirtti.

Resim

Kadınlar takım ve bireysel genel tasnif finallerinden çekilme kararı alan Biles'ın, 1 Ağustos Pazar günü başlayacak bireysel diğer kategorilerdeki finallere katılma olasılığı halen devam ediyor. 24 yaşındaki sporcu, sağlık durumundaki gelişmelere göre bu müsabakalarda yer alıp almayacağına karar verecek.

Tokyo 2020'nin favori sporcuları arasında yer alan Biles, Rio 2016'da 4 altın ve 1 bronz, dünya şampiyonalarında 19 altın, 3'er gümüş ve bronz madalya kazanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!