banner2

'Olay adam' yeniden Gaziantep FK'de: Söz verdi, sözleşmeyi imzaladı

Lige iyi başlayamayan ve teknik direktör Erdal Güneş'le yollarını ayıran Gaziantep FK, eski teknik direktörü Marius Sumudica ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Spor 07.09.2023, 19:14 07.09.2023, 19:39
Abone ol
'Olay adam' yeniden Gaziantep FK'de: Söz verdi, sözleşmeyi imzaladı

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK, daha önce de teknik direktör olarak çalıştığı Rumen teknik direktör Marius Sumudica ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Kulüp başkanı Memik Yılmaz, kulüp tesislerinde düzenlenen imza törenindeki konuşmasında amaçlarının Gaziantep FK'yi ayağa kaldırmak olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Camiamıza yeni bir heyecan katabilmek adına yakından tanıdığımız, başarılı teknik direktör Sumudica ile sezon sonuna kadar anlaştık. Geçmişte çok başarılı bir takım yaratmış, takımımızı liderlik koltuğuna kadar taşımayı başarmıştı. Ancak elbette ki zaman zaman yapmış olduğu hareketler şehrimizi üzmüştü. Bunun da sebebi kendisine olan Gaziantep şehrinin sevgisiydi. Ancak kendisiyle görüşmelere başladığımız andan itibaren yaşanılan olumsuzluklar adına pişmanlığına ben şahidim. Ve bu doğrultuda kendisi de bizlere söz vererek, sadece takımın başarısına odaklı bir çalışma prensibi olacağını söyledi."

"20 YILLIK KARİYERİMDE HİÇ TAKIM DÜŞÜRMEDİM"

Tecrübeli çalıştırıcı Sumudica ise Gaziantep'i çok sevdiğini ve yeniden taraftarla buluştuğu için mutlu olduğunu söylerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim için kolay değildi ama kalbim açık şekilde geldim. Burayı kendi evim gibi hissediyorum. Burası daha önce bana her şeyi verdi. Ben de bu şehre her şeyi vermeye çalıştım. Bir röportajda şaka yapmak istedim, tabii bunun böyle problem olacağını düşünmedim. Daha sonra şehirde bu şakaya hassasiyet oluştu. Herkesten özür diledim. Ama çok geçti. Ondan itibaren hem ben hem şehir kaybetti. Tekrar herkesten özür diliyorum. Şu an buraya gelmek benim için büyük bir risk. Şu an bir takım alıyorum ama nasıl hazırlandığını bilmediğim bir takım alıyorum. Hiçbir transfer yapmadım burada. Sadece daha önce çalıştığım 4-5 futbolcu tanıyorum. 3-4 futbolcu daha transfer edeceğiz. Yeni gelecek futbolcularla birlikte bu yıl iyi bir futbol oynatmaktır amacım. Düşmeyi şu an aklımdan dahi geçirmiyorum 20 yıllık kariyere sahibim. Hiçbir takımla bir alt lige düşmedim. Bu Gaziantep FK'de de olmayacak."

"ARTIK DANS ETMEYECEĞİM"

Eski davranışlarını tekrar etmeyeceğini belirten Rumen teknik adam, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Farklı bir Sumudica bulacaksınız. Tabii o daha önce dans eden Sumudica'yı görmeyeceksiniz çünkü çok değiştim. Sadece futbola odaklanmak istiyorum. Eğer futbola her şeyi verirseniz o da size her şeyi verir. Yarın her şeyi değiştirmek için elimde sihirli bir değnek yok. Ama bu takım iyi bir futbol oynayacak. Her şeyini sahaya verecek. Ben kendi mantalitemi futbolcuya aşılayacağım. Buna uymayan saha dışında kalacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!