banner2

Okan Buruk'tan TFF Süper Kupa tarihiyle ilgili dikkat çeken açıklama: Tatil yapmayı düşünüyoduk

Okan Buruk, TFF Süper Kupa'nın 30 Aralık'ta oynanmasına sıcak bakmadığını belirterek, oyuncuların dinlenme ihtiyacını vurguladı.

Spor 27.09.2023, 10:04 27.09.2023, 10:16
Abone ol
Okan Buruk'tan TFF Süper Kupa tarihiyle ilgili dikkat çeken açıklama: Tatil yapmayı düşünüyoduk

Spor dünyasının göz önündeki isimlerinden biri olan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Türkiye Futbol Federasyonu Süper Kupa'nın 30 Aralık'ta oynanmasına karşı çıkan bir ses olarak gündemde. Buruk'un bu önemli açıklamaları, Galatasaray'ın İstanbulspor'u mağlup ederek 3 puanı cebine koyması sonrası geldi.

ELEŞTİRİLER BAŞLADI

Mauro Icardi'nin golüyle galibiyeti garantileyen sarı-kırmızılılar, mücadelenin ardından sahadan mutlu ayrıldı. Ancak, galibiyetin gölgesinde Okan Buruk'un TFF Süper Kupa tarihiyle ilgili yaptığı eleştiriler konuşulmaya başlandı.

TATİL YAPMAYI PLANLIYORDUK

30 Aralık tarihinde Suudi Arabistan ya da Abu Dabi'de oynanması planlanan TFF Süper Kupa maçının tarihine sıcak bakmadığını dile getiren Buruk, "O tarihte tatil yapmayı düşünüyorduk. İnanılmaz yoğun bir dönem geçireceğiz. O tarihte bir maç oynanacağını düşünmüyorum. Avrupa'da oynayan iki takım için verebileceğimiz 3-4 günlük iznin ortadan kalkmasına neden olacak. Sıcak baktığım, oyuncuların da mutlu olacağı bir tarih değil. Oyuncularımızı dinlendirmemiz gerekiyor. Bu tarihin doğru olduğunu düşünmüyorum. Türkiye dışında olacaksa gidip gelmesi var. Zaten bütün sezon çok yoğun geçecek. Bir nefes almak için devre arası iyi olacaktı." şeklinde konuştu.

Süper Kupa'nın bu tarihte oynanması durumunda, oyuncuların dinlenme ve tatil fırsatlarının daralacağına dikkat çeken Okan Buruk'un bu eleştirileri, futbol dünyasında önemli bir tartışma başlatabilir. Buruk'un sözleri, hem Galatasaray camiasını hem de futbolseverleri düşündürüyor. TFF Süper Kupa'nın tarihinde bir değişiklik olup olmayacağı ise merak konusu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!