banner2

NBA smaç şampiyonundan Fenerbahçe itirafı! Teklif aldım...

2023 NBA All-Star'da smaç şampiyonu olan Mac McClung aldığı ödül sonrası yaptığı açıklamada çarpıcı iddialarda bulunarak Fenerbahçe Beko'dan teklif aldığını açıkladı.

Spor 20.02.2023, 11:09
Abone ol
NBA smaç şampiyonundan Fenerbahçe itirafı! Teklif aldım...

NBA All-Star'da yaptığı çarpıcı smaçlarla ses getiren ve şampiyonluk elde eden Mac McClung, Fenerbahçe Beko'dan teklif aldığını duyurdu. Avrupa'dan birçok teklif aldığını dile getiren Philadelphia 76ers'ın genç yıldızı: "Avrupa'daki büyük kulüpler ABD'li oyunculara büyük paralar veriyorlar. Eğer tek kriteriniz para ise nereye gideceğiniz konusunda çok fazla kafa yormanıza gerek yok" açıklamasında bulundu.

FENERBAHÇE'NİN TEKLİFİNİ DÜŞÜNÜYORDUM

Avrupa'da oynayan oyuncuların gelişimini ABD ve NBA kadar önemsenmediğini belirten McClung: "Ancak kariyerinizin gelişmi açısından G-League her zaman daha iyi bir seçenek. Avrupa'daki çoğu takım NBA çıkış opsiyonuna sezon içinde izin vermiyor ve oyuncuların gelişimini, kupalar kazanmak kadar önemsemiyorlar" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yaz Fenerbahçe'den teklif aldığını açıklayan Mac McClung: "Geçen yaz Fenerbahçe'den bir teklif aldım ve hala bunun NBA'e geçiş açısından iyi bir fırsat olabileceğini düşünüyorum. O yüzden bu fikri tamamen kafamdan atmış değilim. Birkaç milyon dolarlık bir teklif aldığınızda 'Bu hayatımı değiştirebilir' diye düşünüyorsunuz. Ben de bu teklifi değerlendirmek istedim ancak ancak eski takım arkadaşım Zac Ervin beni Amerika'da (G-League'de) kalmaya ikna etti" dedi ve açıklamasını noktaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!