Mustafa Denizli'nin Altay'daki hedefi Avrupa

Son dakika haberleri... Yeni sezonda ligde kalıcı olmak istediklerini belirten Altay teknik direktörü Mustafa Denizli, oyunculuk döneminde Avrupa Kupaları'nda oynayan İzmir ekibinin yeniden Avrupa'yı hedefleyeceğini açıkladı.

Spor 10.08.2021, 15:06
Mustafa Denizli'nin Altay'daki hedefi Avrupa

Yeni sezonda Altay'ı Süper Lig'de çalıştıracak Mustafa Denizli, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, düşündükleri transferlerin önemli bir kısmını bünyelerine kattıklarını belirterek, "Geç bir araya geldik ama bu süreci iyi değerlendirmek ve bu geçiş dönemini de en az kayıpla atlatmak mecburiyetindeyiz" açıklamasında bulundu.

Başlangıçların her zaman heyecan verici olduğunu aktaran Denizli, "Uzun dönem sonra ilk kez taraftarımızın önüne bir Süper Lig maçıyla başlıyoruz. Biz yıllarca bu zorlukları yaşadık, devam eden süreçte de yaşayacağız. Bu zorlu süreci en iyi şekilde değerlendirmek, takımımızın lehine döndürmek bizim elimizde" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DENİZLİ: HEDEF AVRUPA

Altay'ın yıllarca Süper Lig'de mücadele ettiğini hatırlatan 72 yaşındaki hoca, "Altay Türkiye'de sempati toplamış bir ekip, bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Bu kadroyla düşündüğümüz futbolu oynayıp, kendimizi Altay'ın daha evvel benim oynadığım dönemlerde katıldığı Avrupa Kupası maçları vardı, hedef orası. Öncelikli hedefimiz bu ligde fark yaratmaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Denizli, geçen sezon göreve geldiğinde kadronun 35 kişiden oluştuğunu, şu anda bu sayının 25'e düştüğünü belirterek, "Geçen sene bizim hedefimize ulaşmamızı sağlayan ve önümüzdeki dönem aramızda olmayacak futbolculara teşekkür ediyorum. Benim çalıştırdığım takımlarda kadro sayım maksimum 23 olmuştur. Bu sayının yeterli olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Altay'dan futbolcu olarak ayrıldığında siyah-beyazlı ekibin Süper Lig'de olduğunu hatırlatan Denizli, "Her ne kadar şimdi çizgi dışında olsak da ruhen çizgi içinde mücadeleye başlıyoruz." dedi.

BJÖRKANDER ZEMİNDEN DOLAYI SAKATLANDI

Denizli, kadrolarına yeni kattıklarını İsveçli Eric Björkander'in dünkü antrenmanda zeminden dolayı ayak bileği yan bağlarından sakatlandığını ve idmanı koltuk değnekleriyle terk ettiğini belirterek, durumunun yapılacak kontrollerden sonra belli olacağını kaydetti.

Transferleri henüz açıklanmayan Şilili Cesar Pinares ve İranlı Mohammad Naderi'nin takımla antrenmanlara çıktığının hatırlatılması üzerine Denizli, "Gelmesini beklediğimiz 2 futbolcumuz daha var. Muhammet Nadiri İran'dan takip ettiğim, önü son derece açık, İran Milli Takımı'nda da görev yapıyor ve alternatif mevkilerde de görev alabiliyor." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!