Yandex Metrica

Sitede Ara

Mourinho'nun maliyeti ortaya çıktı

Mourinho'nun maliyeti ortaya çıktı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktörlük koltuğuna oturan Jose Mourinho'nun maliyetini kamuoyuna duyurdu. Ali Koç, Jose Mourinho'nun tüm ekibiyle beraber yıllık maliyetinin kulübe 12 milyon euroya mâl olduğunu  açıkladı.

Spor

05.06.2024, 13:32

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, teknik direktörlük görevine getirilen Jose Mourinho ve ekibinin yıllık maliyetini kamuoyuyla paylaştı. Koç, Mourinho'nun tüm ekibiyle birlikte yıllık maliyetinin 12 milyon euro olduğunu belirtti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Halk TV'ye yaptığı açıklamalarda, Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'ye transfer süreci ve kulübün geleceğe yönelik planları hakkında detaylı bilgi verdi. Koç, "Mourinho'yu ikna etmemizde zamanlama çok önemliydi. Sportif direktörümüz, hoca değişikliği olasılığına karşı çeşitli opsiyonları değerlendiriyordu. Bunlardan biri de Jose Mourinho'ydu. Mourinho'nun kariyerine baktığımızda, uzun süre boşta kalmadığını gördük. Roma'da Avrupa'da başarılı işler yaptı ancak ligde istenilen başarıyı yakalayamadı. Biz de onunla çalışmak için doğru zamanı tespit ettik" dedi.

İspanyollar EURO 2024'ün flaş kadrosunu açıkladı: 3 Türk en iyi 11'de İspanyollar EURO 2024'ün flaş kadrosunu açıkladı: 3 Türk en iyi... Haberi Görüntüle

MOU'NUN FENERBAHÇE'YE İLGİSİ

Koç, Mourinho'nun Fenerbahçe'ye olan ilgisinin yüksek olduğunu belirtti ve bu süreçte Mario Branco'nun önemli bir rol oynadığını vurguladı. "Mario Branco, Mourinho'ya Fenerbahçe'nin tarihini, kulübün büyüklüğünü ve Türk futbolunun önemini anlattı. 100 sayfalık kapsamlı bir rapor sunarak Fenerbahçe'nin futbol operasyonlarını ve imkanlarını detaylandırdı" diye ekledi.

UEFA'dan Atilla Karaoğlan'a kritik görev! O Şampiyonlar Ligi maçında düdük çalacak UEFA'dan Atilla Karaoğlan'a kritik görev! O Şampiyonlar Ligi maçında düdük... Haberi Görüntüle

SEZON İÇİN BAŞARI VAADİ

Ali Koç, Fenerbahçe'nin futbol açısından zorlu bir dönemden geçtiğini, ancak bu dönemin sona ereceğini ifade etti. "Fenerbahçe, uzun süredir şampiyon olamayan tek büyük takım. Ancak bu sezon bu durumu değiştireceğiz" dedi.

Copa America'da skandal maç: Yıldız futbolcu, tribüne çıkıp taraftarları yumrukladı Copa America'da skandal maç: Yıldız futbolcu, tribüne çıkıp taraftarları yumrukladı Haberi Görüntüle

MOURINHO'YA SUNULAN TRANSFER BÜTÇESİ KISITLI

Mourinho'nun Fenerbahçe'ye gelirken karşılaşacağı farklılıklara da değinen Koç, "Mourinho'ya, çalıştığı kulüplerin satın alma gücünün Fenerbahçe'den fazla olduğunu belirttim. Ancak, takımımızın gücünü ve yaratıcı çözümlerle daha da güçleneceğimizi anlattım. Mourinho, tüm ekibiyle yıllık 12 milyon euroya anlaşmayı kabul etti" şeklinde konuştu.

Ersun Yanal, Amedspor ile sahaya çıkıyor Ersun Yanal, Amedspor ile sahaya çıkıyor Haberi Görüntüle

SUUDİ ARABİSTAN'DAN GELEN TEKLİF

Ali Koç, Mourinho'nun Suudi Arabistan'dan gelen cazip bir teklifi reddettiğini ve Fenerbahçe'yi tercih ettiğini belirtti. "Mourinho, Suudi Arabistan'dan olağanüstü bir teklifi geri çevirdi. Bizi tercih etmesinde, kulübümüzün ve yönetimimizin güven vermesi etkili oldu" dedi.

İspanyol devleri arasında flaş transfer! İspanyol devleri arasında flaş transfer! Haberi Görüntüle

MOURINHO'NUN TRANSFER İSTEKLERİ

Mourinho'nun transfer politikası hakkında da bilgi veren Koç, "Hocamızın transfer talepleri ve profil tercihleri var. Kendisinin de belirttiği gibi, belirli pozisyonlarda güçlenmemiz gerektiği konusunda hemfikiriz. Alacağımız oyuncular belli, ancak kesinleşmeden açıklama yapmak istemiyoruz" dedi.

İtalyan devi İspanyolların göz bebeğini aldı! Morata transferi resmen duyuruldu İtalyan devi İspanyolların göz bebeğini aldı! Morata transferi resmen duyuruldu Haberi Görüntüle

FENERBAHÇE'NİN GELECEĞİNE YÖNELİK SÖZLER

Ali Koç, Fenerbahçe'nin finansal ve sportif açıdan daha iyi bir noktaya gelmek için çalıştıklarını belirterek, "2018'de aldığımız Fenerbahçe, Mourinho gibi bir ismi hayal bile edemezdi. Ancak şimdi finansal yapımızın iyileşmesiyle birlikte takımımız da güçlendi. Geleceğe umutla bakıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Habere Tepki Ver

0

0

2

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading