Yandex Metrica

Sitede Ara

Montella'nın Portekiz maçındaki tercihlerinin sebepleri ne?

Montella'nın Portekiz maçındaki tercihlerinin sebepleri ne?

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 3-0 mağlup olduğumuz Portekiz karşılaşmasının ardından düzenlediği basın toplantısında oyuncu tercihleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Montella, Altay Bayındır, Arda Güler ve İsmail Yüksek'in maçtaki durumlarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Spor

23.06.2024, 10:09

Montella, maçın genelinde kötü bir performans sergilemediklerini belirterek, "Genel olarak fena bir maç oynadığımızı düşünmüyorum. İlk 20 dakika biz daha iyiydik. Böyle maçlarda ilk dakikalarda golü bulmazsanız sonra daha zor oluyor" ifadelerini kullandı. İlk golün ardından moral bozukluğu yaşadıklarını ve toparlanmaya çalışırken ikinci golü yediklerini söyledi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi resmen aday oldu! Yeterli imzaya ulaşıldı TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi resmen aday oldu! Yeterli imzaya ulaşıldı Haberi Görüntüle

ALTAY BAYINDIR TERCİHİ

Basın toplantısında Altay Bayındır'ın neden tercih edildiği sorusuna Montella, "3 kalecimiz de çok iyi. Altay; İtalya, Galler ve Almanya maçlarında çok iyiydi. Bu sabah sakatlıkla uyandık, bu yüzden böyle bir karar aldık" şeklinde cevap verdi.

Edirne’ye hücum: Otellerde yer bulamayanlar bahçelerde konakladı Edirne’ye hücum: Otellerde yer bulamayanlar bahçelerde konakladı Haberi Görüntüle

İSMAİL YÜKSEK'İN DURUMU

Montella, İsmail Yüksek'in büyük bir sakatlıktan döndüğünü belirterek, "İsmail büyük bir sakatlıktan geliyor. Hazır değil derken 90 dakika çıkarmaya hazır değil. Bu yüzden zaman verdik" dedi.

TFF'nin kasası doldu! İşte A Milli Takım'ın başarısının karşılığı... TFF'nin kasası doldu! İşte A Milli Takım'ın başarısının karşılığı... Haberi Görüntüle

ARDA GÜLER TERCİHİ

Arda Güler konusunda da açıklamalarda bulunan Montella, "Arda konusunda gerçekten üzgünüm. Arda gerçekten yorgundu ve sakatlık riski vardı. Hatta maça almasam mı diye düşündüm. Bir gol atarız düşüncesiyle onu oyuna aldım" dedi. Montella, Arda'nın tutkuyla oynayan bir oyuncu olduğunu ve sahaya çıkmak istediğini belirtti.

A Milli Futbol Takımı, EUEO 2024 macerasından sonra yurda dödü A Milli Futbol Takımı, EUEO 2024 macerasından sonra yurda dödü Haberi Görüntüle

ÖZGÜVEN KONUSUNDA AÇIKLAMA

Montella, takımın moralini yüksek tutmaya çalıştıklarını belirterek, "Yolumuz daha uzun. Birbirimize güveniyoruz. O yüzden özgüvenimiz hiçbir şekilde eksilmedi, devam" dedi.

Toni Kroos'un futbol hayatı bitti Toni Kroos'un futbol hayatı bitti Haberi Görüntüle

BASIN TOPLANTISINDAN DETAYLAR

Montella, maçın son 20 dakikasında Arda ve Kenan'ı oyuna sokmayı da düşündüklerini belirtti. "Oyuncularımızın da çoğu kulüplerinde sürekli oynama alışkanlığında değiller. Fiziksel ve zihinsel olarak buna hazır olmaları gerekiyor. Tercihlerimizin sebebi buydu" dedi. Ayrıca, "Arda tutkuyla oynayan bir oyuncu. Sakatlık riskini göze aldığını bilmesine rağmen sahaya çıkmak istedi. Spekülasyon veya kötü niyet yapılacak bir durum değil" diye ekledi.

Montella, maç esnasında santrfor değişikliği düşündüğünü ancak sakatlıklar nedeniyle bu planını uygulayamadığını belirtti. "Maç esnasında santrfor durumunu düşündüm ama ilk yarının sonuna doğru bir sakatlık yaşadık. Son oyuncu değişikliğinde bir santrfor sahaya sürmeyi planladık ama Samet sakatlanınca daha fazla hakkımız kalmadı" dedi.

Son olarak, maçta taktiksel tercihlerin önemli olduğunu vurgulayan Montella, "Biz maça tek oyuncu üzerinde kurgu yaparak çıkmadık. Taktik açıdan tercih yapmam gerekti. Orta sahaya gelebilen bir oyuncu üzerine kurgu yapmam gerekiyordu. O yüzden Yusuf Yazıcı seçimini yaptık. Semih de Cenk de Bertuğ da farklı tarzda oynayan oyuncular" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading