banner2

Milli Takım'ın yeni hocası Montella'nın maaşı belli oldu

A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella'nın maaşı belli oldu. Montella, bonuslar hariç yıllık 1.8 milyon Euro (52 milyon lira) maaş alacak. 3 senelik sözleşme imzalayan İtalyan hocanın mukavelesinde tazminat maddesinin de olduğu ifade edildi.

Spor 25.09.2023, 16:38
Abone ol
Milli Takım'ın yeni hocası Montella'nın maaşı belli oldu

Ermenistan beraberliği sonrası A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi. TFF, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Alman teknik adamla yolların ayrıldığını duyurdu.

Milli Takım için birçok teknik adamın ismi geçerken TFF, daha önce ülkemizde Adana Demirspor'u çalıştıran ve oynattığı futbolla herkesin beğenisini kazanan Vincenzo Montella'da karar aldı ve İtalyan teknik adamla 3 yıllık sözleşme imzaladı.

MONTELLA NE KADAR KAZANACAK?

Göreve gelir gelmez İstanbul'da oynanan maçları tribünden takip eden yardımcılarına sık sık not aldıran Montella'nın maaşı belli oldu. Vincenzo Montella'nın TFF'den yıllık 1.8 milyon Euro kazanacağı öğrenildi.

TAZMİNAT MADDESİ DE VAR

3 senelik mukavele imzalayan İtalyan hocanın sözleşmesinde tazminat maddesinin de olduğu ifade edildi. Ayrıca Montella'nın Türkiye'de kalacağı ve yurt dışına çıkarken TFF'den izin alacağı da konuşuluyor.

DÖRDÜNCÜ İTALYAN

Öte yandan Vincenzo Montella, A Milli Futbol Takımı'nda görev yapan dördüncü İtalyan teknik adam olacak. Montella, vatandaşları Sandro Puppo, Giovanni Varglien ve Leandro Remondini'nin ardından ay-yıldızlı ekipte görev alacak dördüncü İtalyan çalıştırıcı olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!