banner2

Milli sporcu Melihcan Günay, Halter Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü oldu

Bu yıl Finlandiya'da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Melihcan Günay, şampiyonada Avrupa üçüncüsü oldu.

Spor 25.09.2021, 23:14
Abone ol
Milli sporcu Melihcan Günay, Halter Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü oldu

Finlandiya'da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 55 kiloda mücadele eden Melihcan Günay, şampiyonada Avrupa üçüncüsü oldu.

Türkiye Halter Federasyonu'nun yaptığı açıklamaya göre, Rovaniemi kentinde düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde milli sporcularımız 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Organizasyonda erkekler 55 kiloda Şahin Çelik, koparmada 102 kiloyla gümüş madalya kazanırken, silkmede 114 kiloyla 6'ncı ve toplamda 216 kiloyla da 4'üncülük elde etti.

Aynı kiloda yarışan bir diğer milli sporcu Melihcan Günay ise koparmada 96 kiloyla 4'üncü olurken, silkmede 121 kiloyla gümüş madalya alarak toplamda ise 217 kilo ile Avrupa üçüncüsü oldu.

Yayınlanan açıklamada Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, görüşlerine yer verirken milli sporcuları ise tebrik ederek, kendilerine başarılar diledi.

Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci gününde milli sporcular, 1 altın, 4 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam da 6 madalya elde etti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!