banner2

Metin Öztürk adaylık evraklarını teslim etti

Galatasaray Kulübünde 19 Haziran'da yapılacak olağan seçimli genel kurul için başkan adaylığını açıklayan Metin Öztürk, adaylık dosyasını teslim etti. Metin Öztürk, yönetim kurulu aday listesindeki üyelerle geldiği Türk Telekom Stadı'nda 44 kişilik yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu aday listelerini ve imzaları divan kurulu başkanlığına sundu.

Spor 25.05.2021, 11:46 25.05.2021, 12:04
Abone ol
Metin Öztürk adaylık evraklarını teslim etti

Türk Telekom Stadyum önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Metin Öztürk,"Galatasaray'ımız için hayırlısı olsun. Tüm adayların hepsi birbirinden değerli. Ana amacımız futbolcularımızı kampa yetiştirmek. Hazırız. Buraya 44 kişilik kadromuzla değil, şirketlerde görev alacak arkadaşlar dahil 80-90 kişi geldik. Bu ne kadar hazır olduğumuzu gösteriyor." açıklamalarında bulundu.

"400 milyon lira"

Kazanacak başkanın futbolda yeni sezon öncesi kısıtlı zamanı olduğuna değinen Öztürk, "Bizim tarafımız çok net. Şu anda 12 futbolcumuz ayrıldı. Kiralıklar ve sözleşmesi sona erenler gitti. Hocamız yok. Gelir gelmez kolları sıvayacağız, hocamızı göreve davet edeceğiz, hızlıca tüm futbolcularımızı kampa yetiştireceğiz. Futbolcuları kampa yetiştiremezseniz şampiyonluk da Şampiyonlar Ligi'ne kalmak da hayal. Böylece 400 milyon lira daha kaybedersiniz. Galatasaray'ın buna ne sabrı ne tahammülü ne de enerjisi var. Taraftarımız merak etmesin. Biz 19 Haziran'da geliyoruz, 20 Haziran'da hocamız göreve başlıyor. İnşallah haziran sonuna kadar tüm futbolcu sözleşmelerini bitirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Metin Öztürk'ün aday yönetim kurulu listesinde Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı yer alıyor. Öztürk'ün yedek listesinde ise Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!