banner2

Messi'ye açık artırma! Dudak uçuklatan bedel

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Lionel Messi'nin, Arjantin'in zaferine tanıklık ettiği 2022 FIFA Dünya Kupası'nda giydiği formalar, prestijli müzayede şirketi Sotheby tarafından açık artırmaya çıkarılıyor.

Spor 21.11.2023, 10:32 21.11.2023, 10:48
Abone ol
Messi'ye açık artırma! Dudak uçuklatan bedel

Dünya futbolunun megastarı Lionel Messi'nin, Arjantin milli takımının 2022 FIFA Dünya Kupası zaferinde giydiği 6 forma seti, ünlü müzayede şirketi Sotheby tarafından düzenlenen açık artırmada yeni sahiplerini bulmaya hazırlanıyor. Messi'nin bu özel formalarının, futbolseverler ve koleksiyonerler arasında büyük ilgi görmesi bekleniyor. Sotheby Müzayede Şirketi tarafından düzenlenecek açık artırmada Messi'nin efsanevi formaları nasıl bir rekor fiyata satılacak?

MESSİ FORMALARI SATIŞA SUNULACAK

Dünya futbolunun yaşayan efsanesi Lionel Messi'nin, Arjantin'in 2022 FIFA Dünya Kupası zaferinde giydiği formalar, New York'ta gerçekleştirilecek olan Sotheby Müzayedesi'nde sahiplerini bulacak. Peki, Messi'nin turnuva boyunca giydiği bu özel formaların beklenen satış fiyatı ne kadar?

"TANRI'NIN ELİ" SONRASI MESSİ AÇIK ARTIRMASI

Sotheby Müzayede Şirketi, Diego Maradona'nın 1986 FIFA Dünya Kupası'nda giydiği efsanevi "Tanrının Eli" formasının rekor fiyatla satılmasının ardından, Messi'nin formalarının da benzer bir ilgiyle karşılaşmasını bekliyor. Önceki rekor, Maradona'nın o unutulmaz çeyrek final maçında giydiği forma ile 7,1 milyon sterlinlik bir bedelle alıcı bulmuştu. Messi'nin formalarının ise 8 milyon sterlinin üzerinde bir fiyatla satılması öngörülüyor.

REKOR BEKLENİYOR

Bu müzayedede Lionel Messi'nin formalarına olan talebin, futbol tarihinde bir rekora imza atması bekleniyor. Futbolseverler, Arjantin'in zaferine tanıklık ettiği bu tarihi anların bir parçası olma şansını yakalamak için heyecanla açık artırmayı bekliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!