banner2

Liverpool satışa çıkarıldı! Yeni sahipleri için resmi açıklama yapıldı

Son dakika haberleri... İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool'un satışı hakkında çıkan iddialar gündemi salladı. İngiliz ekibinden resmi açıklama geldi.

Spor 07.11.2022, 18:49
Abone ol
Liverpool satışa çıkarıldı! Yeni sahipleri için resmi açıklama yapıldı

The Athletic'den David Ornstein'in haberine göre kulübün sahibi oaln Amerikan şirketi Fenway Sports Group, Liverpool'u satışa çıkardı. Dünyaca ünlü Amerikan yatırım bankalası Goldman Sachs ve Morgan Stanley'nin de sürece dahil olduğu iddia edildi.

Haberin büyük yankı yapmasının ardından Liverpool'un en büyük hissedarı olan Amerikalı şirket Fenway Sports Group, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

LIVERPOOL SATILIYOR!

Şirketten yapılan açıklamada; "Premier Lig kulüplerinde son dönemde mülkiyet değişiklikleri gerçekleşti ve bazılarıyla ilgili de satış haberleri çıkıyor. FSG, Liverpool'da hissedar olmak isteyen üçüncü şahıslardan sık sık ilgi beyanları almıştır. Şirket olarak daha önce de doğru şartlar altında, Liverpool'un çıkarlarına uygun olacağı takdirde yeni hissedarları değerlendireceğimizi söylemiştik. Fenway Sports Group olarak saha içinde ve saha dışında Liverpool'un başarısına tamamen bağlı kalmaya devam ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

2010 yılından bu yana Liverpool'un sahibi olan Fenway Sports Group, geçen yıl Liverpool hisselerinin %11'ini 750 milyon dolar karşılığında RedBird Capital Partners'a satmış ve NHL takımı Pittsburgh Pengiuns'i satın almıştı. Şirket ayrıca ünlü beyzbol takımı Boston Red Sox'un da sahibi konumunda.

Liverpool'un hissedarları arasında NBA yıldızı LeBron James de yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!