banner2

Kulüpler Birliği yeni başkanını seçti

Kulüpler Birliği'nin bugün gerçekleştirdiği seçimli genel kurulda başkanlığa Ahmet Ağaoğlu seçildi.

Spor 08.07.2021, 18:21 08.07.2021, 18:50
Abone ol
Kulüpler Birliği yeni başkanını seçti

Kulüpler Birliği Vakfı'nın 12.başkanı seçilen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu,"Trabzonspor Başkanı olmak, bir Trabzonlunun yaşayacağı en büyük onur. Kulüpler Birliği Başkanı olmak, diğer 20 kulübün gösterdiği teveccühe layık olmaktır. Onlarının güvenine layık olmak çok büyük bir sorumluluk ve onur" ifadelerini kullandı.

Türk futbolunun sıkıntı günlerden geçtiğini belirten Ağaoğlu, "En sıkıntılı sürecinde başkanlık yapan hem Ahmet Nur Çebi başkanıma hem de Mehmet Sepil başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Kulüplerin sorunları büyük. Bunların büyük kısmı pandemiden kaynaklanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

'BİR SONRAKİ HEDEF BELLİ'

Süper Lig'in geleceği için profesyonel bir yapıya geçilmesi gerektiğini belirten Ağaoğlu, "Kulüpler Birliği'nin bir sonraki adının Süper Lig A.Ş. olması yolunda genel kurulda 21 kulübümüzün de mutabakatını aldık" açıklamasında bulunarak yeni bir yapılanmanın sinyallerini verdi. 

Öte yandan Fenerbahçe ile zaman zaman gerginlikler yaşayan Ahmet Ağaoğlu'nun başkanlığa seçilmesi sonrası gözler Sarı-lacivertlilerin  başkanı Ali Koç'a çevrildi.

Koç'un konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!