banner2

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kahreden ölüm! Sevenleri yıkıldı

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne sporcuları katılan bir antrenör, ilk gündeki başarılarını kutlamaya giderken otomobilinde kalp krizi geçirerek öldü.

Spor 02.07.2022, 14:05
Abone ol
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kahreden ölüm! Sevenleri yıkıldı

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne sporcuları katılan antrenör Korkutelili Muhammet Ali Sarıcalar (39) kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Sarıcalar dün çıraklarının güreşleri kazanması sonrası kutlama amacıyla otomobille yemeğe götürdüğü sırada kent merkezine ilerlerken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu duvara çarptı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye ambulans ve polis ekipleri geldi. Hastaneye kaldırılan Sarıcalar'ın kalp krizi geçirdiği belirlendi. Müdahaleye rağmen kurtarılamayan Sarıcalar'ın yarın memleketi Antalya'nın Korkuteli ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

KORKUTELİ EKİBİ YASTA

Korkuteli Belediyesi Güreş Koordinatörü Ercan Köroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok üzgün olduklarını söyledi. Dün haber gelince apar topar hastaneye gittiklerini anlatan Köroğlu, "Kalp masajı yapıyorlardı yaklaşık 1 saat yaptılar. Yolda giderken kalp krizi geçirmiş, arabanın hakimiyetini kaybettiği için duvara vuruyor. Çok üzgünüz. Muhammed hocanın yanında araba içinde çırakları varmış. Allah rahmet eylesin. Hakkımız helal olsun. Kırkpınar'da finalleri de göremedi, evlatlarına ailesine eşine sabırlar diliyorum. Onların da başı sağ olsun, bizim de başımız sağ olsun. Tüm güreş camiasının." diye konuştu.

''SONRADAN KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİNİ ÖĞRENDİK''

Kaza sırasında arabada olan ve Sarıcalar'ın yetiştirdiği güreşçilerden Tunahan Çivitçi de çok üzgün olduğunu belirtti. Yemekten sonra dinlenmek üzere otele gidecekleri sırada kaza meydana geldiğini anlatan Çivitçi, "Kazandığımız için hocam çok sevinçliydi beraber otele dinlenmeye gidecektik. Alelacele çıktık arabaya bindik. Yoldan arkadaşları da aldık 15-20 saniye içinde araba duvara çarptı. Anlamadık sonradan da kalp krizi geçirdiğini öğrendik. Allah rahmet eylesin. Müsabakayı kazandım büyük sevinç yaşadım. O sevinçten sonra böyle oldu." ifadelerini kullandı.

Başta Korkutelili başpehlivanlardan Ali Gürbüz olmak üzere Orhan Okulu ve İsmail Balaban da taziye yayımladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!