Yandex Metrica

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılıyor mu? Oynamak istediği ligi açıkladı

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılıyor mu? Oynamak istediği ligi açıkladı

Galatasaray'da forma giyen Kerem Aktürkoğlu, hedefinin Avrupa'da forma giymek olduğunu söyledi ve kendisi için en uygun ligleri açıkladı.

Spor

08.06.2024, 16:41

A Milli Futbol Takımı'nın orta saha oyuncularından Kerem Aktürkoğlu, ay-yıldızlı ekibin Polonya ile 10 Haziran Pazartesi günü oynayacağı hazırlık maçı öncesinde Poznan'da gerçekleştirdiği kampta konuştu.

"Öncelikle grupları geçebilmek bizim ana hedefimiz. En zor maçımız, Gürcistan karşılaşması olacak" diyen Kerem Aktürkoğlu, ''İtalya ile final oynamak isterim. Çünkü son Avrupa şampiyonu. Almanya ile hangimiz ev sahibiyiz karşılaşması yapabilmek için de onlarla karşılaşmak güzel olur. Turnuvanın ev sahibi Almanya ile de hangimiz ev sahibiyiz karşılaşması yapabilmek için de onlarla karşılaşmak güzel olur. İki takımı söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. 

Hatayspor, Süper Lig maçlarını nerede oynayacak? Hatayspor, Süper Lig maçlarını nerede oynayacak? Haberi Görüntüle

''ÜLKEMİ EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM''

Büyük turnuvaların futbolcuların kariyerinin üzerindeki etkisinin farkında olduklarını vurgulayan Kerem, "Böyle turnuvalar gerçekten her futbolcu için çok önemli. Bu turnuvalar futbolcuların kariyerini A'dan Z'ye götürebilecek bir süreç. Ben de her zaman kendime hedefler koyuyorum, bu turnuva da hedeflerimden bir tanesi. Bu turnuvada başarılı performans sergileyip ülkemi, ailemi en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Önüne çıkan fırsatları her insan değerlendirmek ister. Ama öncelikli hedefim ülke olarak başarı sağlayabilmek. Bireysel performanslar sonra düşünülür. Önemli olan ülkemizin başarısı, ülkemizle bir yerlere gelebilmek bence daha önemli." şeklinde konuştu.

Süper Lig ekibinde yeni dönem: Başkan belli oldu! TFF detayı dikkat çekti Süper Lig ekibinde yeni dönem: Başkan belli oldu! TFF detayı... Haberi Görüntüle

''İSPANYA VE İTALYA BENİM FUTBOLUMA DAHA YATKIN''

Kerem, Avrupa'da beğendiği ligler hakkında ise "İspanya ligini çok beğeniyorum. İngiltere ve İtalya ligi de çok güzel, kaliteli ligler. Bu üç lig benim için en güzel ligler. Sonra Almanya, Fransa geliyor. Tabii ki ilk sıra İngiltere. Çünkü çok zor ama çok kaliteli futbolun oynandığı liglerden bir tanesi. İspanya ve İtalya benim futboluma daha yatkın bir lig ama bakalım. Tabii ki her futbolcunun hedefinde vardır. Hedeflerimden bir tanesi Avrupa'da oynayabilmek. Bakalım hayırlısı neyse hakkımızda o olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

2

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading