Yandex Metrica

Sitede Ara

Kayserispor'dan otizme destek forması

Kayserispor'dan otizme destek forması

Kayserispor'un yeni sezonda giyeceği otizm sembolü içeren mavi formaya destek mesajları yağdı.

Spor

23.01.2024, 17:42

Yukatel Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, bugün tanıtımını gerçekleştirdikleri otizm sembolü içeren mavi forma için çok sayıda destek mesajı aldığını belirtti.

Gözbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, bir Süper Lig ekibinin hedefinin sadece iyi sonuçlar almak değil aynı zamanda bireylere, topluma, ülkeye ve tüm insanlığa katkı sağlayacak sosyal projelere de imza atmak olması gerektiğini vurguladı.

Resim

'HER 54 ÇOCUKTAN BİRİ OTİZMLİ'

Her sezon farklı konulara değinmek istediklerini kaydeden Gözbaşı, "Bu yıl da taraftarımıza yönelik 'mavi forma' yarışmamızda birinci olan Mustafa Erciyes kardeşimizin tasarımı 'Selçuklu Mührü Süleyman' motifi ile ikinci olan otizm sembolünü birleştirdik. Lansman toplantımızda dile getirilen '1998 yılında her 2500 çocuktan birinin otistik olduğu, şu an ise 54 çocuktan birinin bu sorunu yaşadığı' bilgisi ne kadar önemli bir konuya işaret ettiğimizin göstergesi" ifadelerini kullandı. 

Resim

Kevin De Bruyne'yi çıldırtan soru! Gazeteciye hakaret ederek basın toplantısını terk etti Kevin De Bruyne'yi çıldırtan soru! Gazeteciye hakaret ederek basın toplantısını... Haberi Görüntüle

'BİR ANNE OLARAK YANLARINDAYIM'

Sadece kulüp başkanı değil aynı zamanda bir anne olarak onların her zaman yanında olduğunu aktaran Berna Gözbaşı, "Bugün o kadar güzel tepkiler aldım ki çok mutlu oldum. Onları bir kez değil, tüm sezon gündeme getirecek olmanın heyecanını şimdiden yaşıyorum. Yerin ve göğün birleşimini simgeleyen kötülükleri uzak tuttuğuna inanılan 'Mührü Süleyman' ile hayata iyilik katmak, otizme destek olmak, farkındalık sağlamak amacıyla tasarlanan, hem otizmin hem de Erciyes'imizin simgesi mavi formamız Yukatel Kayserispor'umuza hayırlı olsun" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading