Yandex Metrica

Kansere yakalanan Daum'un son durumu belli oldu!

Kansere yakalanan Daum'un son durumu belli oldu!

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşayan Christoph Daum, akciğer kanserine yakalanmıştı. Son durumu hakkında bilgiler veren Daum, kanseri yenmenin zor olacağını söyledi.

Spor

23.01.2024, 20:37

Ülkemizde Beşiktaş ve Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayan, Bursaspor'da da teknik direktörlük görevini yürüten Christoph Daum kansere yakalanmıştı. Hastalığının son durumu hakkında bilgi veren Daum, kanseri yenmenin güç olduğunu vurguladı. Alman basınına konuşan tecrübeli çalıştırıcı, "Kanseri yenebileceğimizi düşünmek ve 'artık bitti' demek hüsnükuruntu olur. Benim için bu daha çok şunu söyleyebilmekle ilgili: Kanseri kontrol altına aldık ve onunla birlikte yaşlanabilirim. Bunun için de daha fazla terapi gerekli olacaktır."." dedi. 

UEFA'dan skandal hata! Türkiye yerine Avusturya'ya tur atlattılar UEFA'dan skandal hata! Türkiye yerine Avusturya'ya tur atlattılar Haberi Görüntüle

HASTALIĞINI, RUTİN KONTROLLER YAPTIRIRKEN FARKETTİ

Akciğer kanserinin kendisinde geçen dönemlerde rutin kontroller yapıldığı esnada farkedilen Daum, 50 yaş ve üzeri herkesin kontrole gitmesi gerektiğini vurguladı. Daum, " "Bu sırada düzensizlikler meydana geldi ve bunun sonucunda akciğer kanseri keşfedildi. Bu nedenle 50 yaşın üzerindeki herkese düzenli olarak kontrole gitmelerini tavsiye edebilirim." açıklamasında bulundu.

Son dakika... TFF duyurdu: Süper Kupa maçının tarihi ve yerini açıkladı Son dakika... TFF duyurdu: Süper Kupa maçının tarihi ve yerini... Haberi Görüntüle

HASTALIĞIMIN NEDENİ SİGARA OLDU

Alman teknik adam hastalığının nedenini sigaraya bağladı. "Günde yarım paket ile bir paket arasında sigara içiyordum. Bu kesinlikle hastalığıma etkide bulundu. Bırakmak tamamen bir irade meselesi. Tüm hayatım yenilgiden sonra ayağa kalkmak ve bir sonraki maçı kazanmak üzerine kurulu. Sürekli mücadelenin hayatımın büyük bir parçası olması şimdi bir avantaj haline geldi. Vücudumda her zaman mücadele etmem gereken davetsiz bir misafir var. Onunla yüzleşeceğim ve onu uzaklaştıracağım ya da en azından sınırlayacağım ki birlikte iyi yaşayabilelim."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading