Joachim Löw projesinin detayları belli oldu! Fenerbahçe'ye Premier Lig modeli

Yeni sezon için Joachim Löw ile görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe'ye Premier Lig modeli geliyor. Alman teknik adamla Türkiye'de daha önce uygulanmamış bir proje üzerinde duruluyor.

Spor 14.01.2022, 09:45
Joachim Löw projesinin detayları belli oldu! Fenerbahçe'ye Premier Lig modeli

Fenerbahçe, 6 aylığına teknik direktör İsmail Kartal ile anlaşsa da yeni sezon için hoca arayışına devam ediyor ve Ali Koç, Joachim Löw ile Almanya'da bir araya geldi. İkili görüşmelerde esas olarak futbol takımı için uygulanacak plan ve projeler üzerinde duruluyor. 

PREMİER LİG MODELİ

Milliyet'te yer alan habere göre; Löw, Almanya'daki oturmuş planlarını Feanerbahçe'ye de taşımayı düşünüyor. O yüzden maddi konulardan daha çok idari ve teknik konular üzerinde duruluyor. Burada da İngiltere'dekine benzer 'menajer-antrenör' sistemi öne çıkıyor. Bir dönem Manchester United'da Alex Ferguson, Arsenal'de Arsene Wenger başta olmak üzere Premier Lig kulüplerindeki yapı ele alınıyor. Çünkü Löw, futbol takımının her şeyinden sorumlu isim olmak istiyor.

GÜÇLÜ TEKNİK EKİP ŞART

Bu nedenle 62 yaşındaki çalıştırıcı güçlü bir teknik ekibi şart koşuyor ve kendi antrenörleriyle çalışmayı tercih ediyor. Ayrıca deneyimli isim scout ekibinden altyapı sorumlulularına kadar da kendi sorumluluğunda olmasını vurguluyor. Burada İsmail Kartal'ın değeri öne çıkıyor. İsmail Kartal gibi ligi bilen ve Löw'le de daha önce çalışmış bir ismin teknik ekipte olması önem taşıyor.

TRANSFER PLANLAMASI

Fenerbahçe'de Joachim Löw ile anlaşma sağlanırsa çalışmalar anında başlayacak. Sezon sonun kadar takımın başında olacak İsmail Kartal'la paralel bir çalışma yürütülecek. Hem bu dönem hem de yaz dönemindeki transferler için ortaklaşa görüşmeler yapılacak, çalışmalar bu şekilde ilerleyecek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!