banner2

İstanbulspor - Galatasaray maçı sonrası fişi çekildi! Sözleşme feshi duyuruldu

Trendyol Süper Lig'de oynanan İstanbulspor - Galatasaray maçı, saha zeminindeki tartışmalı durumla gündeme geldi. Futbolcuların yeşil boyasına bulandığı maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun bakımını üstlenen firmanın sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

Spor 28.09.2023, 12:31 28.09.2023, 12:40
Abone ol
İstanbulspor - Galatasaray maçı sonrası fişi çekildi! Sözleşme feshi duyuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun bakımını üstlenen firmanın eksiklikleri ve yetersizlikleri nedeniyle sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

SAHA ZEMİNİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Trendyol Süper Lig'in 3. haftasında İstanbulspor ile Galatasaray arasında oynanan maç, sadece saha içindeki futbol ile değil, saha zeminindeki skandal görüntülerle de hatırlanacak gibi görünüyor. Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda gerçekleşen müsabakada, futbolcuların formaları ve vücutları yeşil boyaya bulanmıştı.

TFF KARARI AÇIKLANDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maç sonrası yaşanan bu skandal görüntülerin ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndaki saha bakımında ciddi eksiklikler ve yetersizlikler olduğunu belirtti. TFF, ilgili firma ile yürütülen saha bakım sözleşmesinin 28 Eylül 2023 tarihi itibariyle feshedildiğini duyurdu.

TFF'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Trendyol Süper Lig'de 26 Eylül 2023 tarihinde İstanbulspor A.Ş. ile Galatasaray A.Ş. arasında oynanan 3. hafta erteleme müsabakası esnasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda saha bakım konularında eksiklikler ve yetersizlikler gözlenmiştir. Bu olumsuzluklar nedeniyle ilgili firma ile yürütülen saha bakım sözleşmesinin 28 Eylül 2023 tarihi itibariyle feshine karar verilmiştir" denildi.

Bu kararla birlikte, saha bakımının sorunsuz ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi için yeni bir süreç başlayacak gibi görünüyor. İlgili firmanın sözleşmesinin feshedilmesi, futbol camiasında büyük yankı uyandırmış durumda. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!