Yandex Metrica

İsmail Kartal rekoru umursamadı: 12'ye 15'e çıkmış, bunlara bakmıyoruz

İsmail Kartal rekoru umursamadı: 12'ye 15'e çıkmış, bunlara bakmıyoruz

Alanyaspor deplasmanındaki galibiyetle birlikte 11 maçlık seriyi 12'ye taşıyan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, maç sonunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Spor

23.01.2024, 22:24

Alanyaspor deplasmanından galibiyetle dönen Fenerbahçe üst üste 12. zaferini elde etmenin coşkusunu yaşıyor. Rekorda en büyük pay sahibi olan Fenerbahçeü Teknik Direktörü İsmail Kartal, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada 'galibiyet rekorunu önemsemediğini' söyledi. 

"Biz 12’ye, 15’e çıkmış bunlara bakmıyoruz. Biz maç maç rakiplerimizi iyi analiz ediyoruz, her rakibe göre oyuncularımı motive ediyorum ve hazırlıklarımızı yapıyoruz" diyen Kartal, Başakşehir maçına da çok az zaman kaldığını, antrenman yapamayacak olmalarına rağmen oyunculara rakibi en hızlı şekilde anlatarak maça hazırlanacaklarını ifade etti. 

Alanyaspor maçına ilişkin değerlendirmesinde ise Kartal şunları söyledi: 

"Rakibi iyi analiz ettik. Kolay maç olmayacağını biliyorduk ama sahada bugün bizim bütün planlarımız tuttu. Maç başından sonuna kadar bütün oyun kontrolü elimizdeydi. Özellikle ilk devre birkaç tane gol olabilecek pozisyon vardı. Bunları golle sonuçlandıramadık ama 43. dakikada İrfan’ın attığı golle öne geçtik. 

İkinci yarıda da birkaç tane gol olabilecek pozisyon vardı. İyi vursak, final pasını daha iyi kullanabilsek buradan daha farklı galibiyetle de ayrılabilirdik. Rakibe hemen hemen hiç pozisyon vermedik gibi. İstatistiklerde olağanüstü üstünlüğümüz var. Zor deplasman. Alanya iyi takım. Maçta iyi mücadele oldu. 3 puan alarak yolumuza devam ediyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum."

Düzenlediği basın toplantısında daİsmail Kartal, baştan sona oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu vurguladıktan sonra şu açıklamayı yaptı:

"İlk yarının son dakikasında İrfan'ın attığı gol ve öncesinde gol olabilecek pozisyonlarımız vardı. Özellikle ikinci yarıda da bunlar vardı. Biraz daha iyi şut atabilsek, final paslarını iyi kullanabilsek, 1-0 değil, 2-0 veya 3-0 kazanabilirdik."


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading