İsmail Kartal 2 futbolcuya ayar verdi! Basın toplantısında dikkat çeken ifadeler olay oldu

Son dakika Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe'de teknik direktörlük koltuğuna getirilen İsmail Kartal, ilk basın toplantısında Ülker Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında merak edilenleri cevapladı. Kartal, Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci hakkında dikkat çeken bir yorumda bulundu.

Spor 18.01.2022, 18:19 18.01.2022, 18:31
Abone ol
İsmail Kartal 2 futbolcuya ayar verdi! Basın toplantısında dikkat çeken ifadeler olay oldu

Fenerbahçe yeni teknik direktörüne kavuştu. 

Geçtiğimiz hafta sezon sonuna kadar göreve getirildiği açıklanan İsmail Kartal, Ülker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kartal,  "Söz konusu Fenerbahçe'yse, geçmişte olduğu gibi bugün de bu sorumlulukları omuzlarımda taşırım.' dedim. Fenerbahçe çatısı altında bana güven ve destek olduğu sürece gerisi detaydır, teferruattır benim için" ifadelerini kullanarak elindne geleni yapacağını açıkladı. 

İSMAİL KARTAL: EN BÜYÜK SORUNUM ZAMAN

"Çok kısa bir zaman oldu. 7-8 gündür oyuncu kardeşlerimle, arkadaşlarımla Samandıra'da vakit geçiriyoruz. Şu anda oyuncularımızın mental olarak biraz enerjisinin düşük olduğunu gözlemledim. Şu an en büyük sorunum zaman. Zamanla yarışıyorum. Oyuncularımla vakit geçirmem, fizik ve taktik olarak çalışmam için biraz fırsatım olsaydı, kısa bir zaman içerisinde bunu çok önemli bir fırsata çevirebilirdik. Böyle bir zamanımız yok."

'TARAFTAR HER ZAMAN HAKLIDIR'

"Bu takım, bu ülkenin en büyük sivil toplum örgütünün bir takımıdır. Bunu da taraftarlarımızla birlikte 3 Temmuz sürecinde herkese gösterdik. araftarlarımız her zaman haklıdır. Biz, taraftarlarımız varsa varız. Taraftarlarımız sayesinde bu camia ayakta kaldı. İstenilen sonuçlar ortaya çıkmayınca taraftarlarımızın, haklı olarak, oyuncularımıza karşı zaman zaman bazı maçlarda bir tepkisi olmuştur."

'3 KULVARDA İDDİAMIZ VAR'

"Bu göreve gelmeden önce Fenerbahçe'nin maçlarını izlerken çok üzülüyordum. Bu oyuncularımızın bu takım için çok daha iyisini yapabileceklerini biliyorum. Üç kulvarda gidiyoruz. Tamam, 17 puan gerideyiz ama matematiksel olarak, her şeye rağmen, şampiyonluk iddiamız devam ediyor. Ziraat Türkiye Kupası iddiamız var. Avrupa Konferans Ligi'nde iddiamız var."

İnanıyorum ki bu birliktelikle, taraftarlarımız bu enerjisini futbolcularımıza gösterdikten sonra çok şeyin çok kısa zamanda değişebileceğini düşünüyorum. Taraftarlarımıza güveniyorum. Onların da bana güvendiklerini, sevdiklerini biliyorum. Oyunun ilk dakikasından bitiş düdüğüne kadar olan süreçte, oyuncularımız hata yapabilir, hatalı goller yiyebiliriz. Ne olursa olsun taraftarlarımızın; bu takıma, bu oyunculara güvenmelerini ve verecekleri destekle bu güveni takıma yansıtmalarını istiyorum. Birazcık zamana ihtiyacımız var. Taraftarımızın, birazcık zamanla bu işleri düzeltebileceğimize inanmalarını ve bize destek vermelerini istiyorum.

İSMAİL KARTAL'DAN  MESUT ÖZİL YORUMU

"Mesut Özil ile samimice görüştüm. Dünya çağında bir oyuncu. Bazı ufak tefek problemler olabilir. Bundan sonra daha iyi olacak. İrfan Can Kahveci gibi bu ülkede kaç tane oyuncu var? Bu oyunculara ihtiyacımız var, hepsi bizim değerimiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!