İmamoğlu'nun şampiyonluk kutlamasına büyük tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Süper Lig'in bitimine 3. hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'u tebrik eden bir mesaj yayınlandı. İmamoğlu'nun yaptığı paylaşımda 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül yerine Bülbül'ün hayatını anlatan filmde oynayan oyuncuyu koyması büyük tepkilere neden oldu.

Spor 01.05.2022, 00:00 01.05.2022, 02:05
Abone ol
İmamoğlu'nun şampiyonluk kutlamasına büyük tepki!

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sporun, centilmenliğin, kardeşliğin ve vatanseverliğin simgesi canları rahmetle anıyorum. Gelin sevgiyi ülkemizde sporun birleştirici gücü ile hep birlikte büyütelim. #MutluluğaKurşunSıkma" sözleriyle Trabzonspor'u tebrik etti.

Ekrem İmamoğlu, Trabzonspor için paylaştığı tebrik görselinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül yerine, ‘Eren’ filminde Eren’i canlandıran oyuncu Rahman Başel’in fotoğrafını kullandı.

AK PARTİLİ KABAKTEPE'DEN TEPKİ

İmamoğlu'nun Eren Bülbül paylaşımına AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe tepki gösterdi. Twitter'dan açıklama yapan Kabaktepe, "Eren Bülbül’ün yüzünü de hikayesini de unutmadık, unutturmayacağız. Rahmet olsun…" ifadelerine yer verdi.

"KEŞKE EREN BÜLBÜL'ÜN FOTOĞRAFINI KOYSAYDINIZ"

Bir kullanıcı, "Fotoğrafa keşke Eren Bülbül filminde oynayan oyuncuyu değil de gerçek Eren Bülbül'ü koysaydınız." ifadelerini kullandı.
İmamoğlu'nun paylaşımının altına yapılan bazı yoeumlar şöyle:

"Şu an bu görsel garabetinin üzerinden tam 1 saat geçti. Ne twit silindi ne görsel değişti. Bunun 2 anlamı var. 1- Kibirlilik ve hatada ısrar etme. 2- Kasti olarak bu resim kullanıldı."

"Eren Bülbül diye Rahman Besel'in fotoğrafını koymuş:d"

"Eren'in fotoğrafını niye kullanamıyorsunuz? Eren Bülbül'ü canlandıran oyuncuyu kullanmak yakışıyor mu?"

"Eren'imize bu kadar uzak olan İstanbul'a ve Türkiye'ye yakın olabilir mi?"

"Eren Bülbül’ün gerçek resmini bilmeyen bir Trabzon’lu. Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin her fraksiyonuyla iç içe girince detaylar önemsizleşiyor…"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!