banner2

İlk kadın MHK başkanı olacak! MHK'nin yeni başkanı eski hakem Lale Orta oluyor iddiası!

MHK Başkanı Sabri Çelik'in istifası üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin geçici olarak Lale Orta ile anlaştığı iddia edildi.

Spor 28.01.2023, 19:47
Abone ol
İlk kadın MHK başkanı olacak! MHK'nin yeni başkanı eski hakem Lale Orta oluyor iddiası!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin geçici MHK Başkanlığı için FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta ile anlaşmaya vardığı iddia edildi. 

YENİ MHK'NIN GÖREVİ HAZİRAN'A KADAR GEÇERLİ OLACAK 

Yapılan toplantıda eski MHK yönetiminden de bazı isimlerin yer alacağı Merkez Hakem Kurulu'nda yeni isimler üstünde anlaşmaya varıldığı zaman TFF’nin Lale Orta ve yeni MHK üyelerini resmen açıklayacağı bekleniyor. Yeni MHK’nın görevi Haziran ayındaki genel kurula kadar devam edecek. 

 TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin  başka adaylarla da görüşme yaptığı ancak uzun görüşmeyi Lale Orta oldu. FIFA kokartlı eski hakem Lale Orta'nın pazartesi gününden itibaren göreve başlayacağı öngörülüyor. 

ÇAKIR VE AYDINUS SONRAKİ YILLARDA GÖREV ALABİLECEK 

MHK başkanlığı ve yönetim için yakıştırılan Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus’un talimat gereği bu hakları şimdilik yok. Faal hakemlik dönemleri ve son görevlerinden bu yana 1 yıl dolmadan MHK yönetime aday olamayan Çakır ve Aydınus sonraki yıllarda görev alabilecek.

İLK KADIN MHK BAŞKANI OLACAK

 Lale Orta, Merkez Hakem Kurulu'nun ilk kadın başkanı olmuş olacak. Mehmet Büyükekşi'nin göreve gelmesiyle birlikte kadın yöneticiler TFF yönetiminde daha çok görev almaya başlamıştı. MHK'nın başına da kadın bir yönetici getiren Büyükekşi ve yönetimi, tarihte bunu ilk kez yapan yönetim olmuş olacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!