İlham Aliyev'den UEFA hakemlerine tepki: Kör müsünüz?

Son dakika haberleri... Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'ın Konferans Ligi'nde oynadıı maç sonrası UEFA hakemlerine eleştiride bulundu.

Spor 15.12.2021, 13:54 15.12.2021, 13:56
Abone ol

UEFA Konferans Ligi H Grubu'nda Basel'e 3-0 kaybeden Karabağ, grubunu 2.sırada bitirerek Marsilya ile play-off maçına çıkma hakkı elde etti.

Karabağ'ın Avrupa kupalarındaki başarısına değinen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Basel karşısında alınan yenilgide hakemlerin kasıtlı hata yaptığını öne sürdü.

Temsilcilerinin bazı maçlarda haksızlığa uğradığını belirten Aliyev, "Ben de her bir Azerbaycan vatandaşı gibi o hali gördüğümde benim de yüreğim ağlıyor. Ben de diyorum ne vakte kadar bu devam edecek. Bu öyle bir hadise değil. Ya talimatlı demeli ya da kendi fikir ve duyguları esasında bunu böyle yapıyor. Bunun başka adı olamaz. Bunu görmemek mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

İLHAM ALİYEV: KÖR MÜSÜN HAKEM?

Karabağ'ın sayılmayan gollerine itiraz eden Aliyev, "Nasıl olur ki en az bir metre kale hattından geçen topu görmüyorsun? Sen görmüyorsun, körsün, yan hakem de mi görmüyor? O da mı kör? O zaman bu körleri niye toplamışlar buraya?" dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!