banner2

"İki kardeş ülkenin maçı olacak"

Azerbaycan Milli Takımı teknik direktörü Gianni de Biasi, yarın özel maçta karşılaşacakları A Milli Takım için "Çok mutluyum. İki kardeş ülkenin maçı olacak" ifadelerini kullandı. Yarın akşam Türkiye'ye zorluk çıkarmak için uğraşacaklarını aktaran İtalyan hoca, "Bizim ortaya koyacağımız performans ve Türkiye'yi zorlamamız, Türkiye'ye de katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Spor 26.05.2021, 15:05 26.05.2021, 15:30
Abone ol
"İki kardeş ülkenin maçı olacak"

A Milli Futbol Takımı ile yarın  özel maçta karşılaşacak Azerbaycan Milli Takımı'nda teknik direktör Gianni de Biasi, kamp yaptıkları Side'de basın toplantısı düzenledi.

İki kardeş ülkenin hazırlık karşılaşması için Türkiye'ye gelmekten mutluluk duyduğunu söyleyen De Biasi, Türkiye'nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'n katılarak önemli bir başarı elde ettiğini açıkladı.

De Biasi, Türkiye ile İtalya arasında oynanacak EURO 2020'nin açılış maçı hakkında ise "İtalya, Mancini'nin gelmesinde sonra iyi bir iş çıkardı. Güçlü bir takım. Çok maç kazandı, genç ve deneyimli oyuncular var. Genç oyuncuları entegre etmeye çalışan bir isim. Mancini, Şenol Güneş gibi çalıştığı oyuncularla fark oluşturan bir teknik direktör. Türkiye ile İtalya arasındaki açılış karşılaşmasının iyi bir maç olacağını düşünüyorum." yorumunda bulundu.

"Önemli olan tecrübe"

Göreve 10 ay önce başladığını hatırlatan deneyimli teknik adam, "Koronavirüs döneminde göreve başlamak zorlukları da beraberinde getirdi. Kaliteli bir takımız, önemli olan uluslararası alanda tecrübe kazanmak. Büyümeye ve gelişmeye devam etmeliyiz. Bunu da yaptığımızı düşünüyorum. Tecrübe arttıkça futbol kalitesi ve başarılar artacaktır. Önümüzde 3 hazırlık karşılaşması var, bu üç maçlık periyot yarın akşam Türkiye'ye karşı başlayacak. Eylül ayındaki maçlara hazırlanmaya çalışacağız. Üç maç önemli çünkü oyuncuların nasıl geri dönüş yaptığını göreceğim. Oynayacağımız resmi maçlara oyuncuları hazırlamak çok önemli. Bu üç maçı fırsat olarak değerlendireceğim." şeklinde konuştu.

İtalyan hoca "Şenol Güneş'ten bir teklif gelse İtalya maçıyla ilgili konuşur musunuz?" sorusuna ise "Benim için futbol açısından sohbet etmekle ilgili problem yok. Şenol Güneş'in benden daha fazla tecrübesi var. İtalya'da, Liverpool'da oynayan, Fransa'da şampiyonluk kazanan Burak Yılmaz gibi oyuncuları var. Analizleri yapıyordur, her biri tecrübeli oyuncular, sahip oldukları tecrübelerle birbirlerini yardımcı oluyorlardır." yanıtını verdi.

Kara Karayev: "Bu dostluk maçı değil, kardeşlik maçıdır"

Azerbaycan Milli Takımı'nın oyuncularından Kara Karayev, Türkiye maçının kendileri için çok özel olduğunu belirterek, "Türkiye ile maç bizim için özel bir anlam ifade ediyor. Bu dostluk maçı değil, kardeşlik maçıdır. Mağlup olan olmayacak. Arzu ederiz ki hem bizim hem de Türkiye için en iyi hazırlık maçlarından biri olsun. Dileğimiz odur ki hiçbir sakatlık yaşayan oyuncuları olmasın. Bakü'ye gelsinler ve iyi bir oyun oynasınlar. Türkiye'nin oynadığı tüm maçlarda Türkiye'yi destekledik, bu değişmeyecek. Bugün de yarın da milletimiz, taraftarımız en iyi şekilde Türkiye'nin yanında olacak." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!