Yandex Metrica

İcardi'nin bonservisi alınacak! Erden Timur, Paris'e gitti...

İcardi'nin bonservisi alınacak! Erden Timur, Paris'e gitti...

Transfer tahtasının açılmasıyla birlikte sarı kırmızılılar harekete geçti. Galatasaray, Icardi'nin bonservisini almak için düğmeye bastı. TFF heyetinin yurt dışı ziyaretine katılan Erden Timur, Paris'e de uğrayacak ve PSG'yle masaya oturacak...

Spor

23.01.2024, 22:17

Galatasaray, sezon başında kiralanan Mauro Icardi'yi kadrosuna katmak için kolları sıvadı.

Türkiye Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi önderliğindeki TFF heyeti ile Belçika ve Hollanda ziyaretine katılan Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, İstanbul'a dönmeden önce Paris'e de uğrayacak.PSG Başkan Danışmanı Antero Henrique ve Sportif Direktör Luis Campos'la görüşecek.

Paulista'dan Beşikktaşlılara mesaj: Söz veriyorum... Paulista'dan Beşikktaşlılara mesaj: Söz veriyorum... Haberi Görüntüle

DETAYLI SÖZLEŞME HAZIRLANDI

Timur'un, attığı gollerle taraftarların sevgilisi haline gelen Mauro Icardi için oldukça kapsamlı bir teklif hazırladığı öğrenildi.

Buna göre; Fransız kulübüne bonservis bedeli olarak 8 milyon euro önerilecek. Icardi ile 3 yıllık yeni sözleşme yapılacak ve sürede alınacak her şampiyonluk için 2 milyon euro bonus verilecek.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ne kalınması ve alınacak her puandan Icardi'nin payına göre PSG'ye ekstra bonus ödenecek.

Bu süreç içinde Arjantinli oyuncu Avrupa'dan bir takıma transfer olursa PSG'ye yüzde 30 pay, Arap ülkelerinden bir takım isterse yüzde 40 pay teklif edilecek. PSG'nin ortağı olduğu takımlardan birisine gitmesi durumunda da Galatasaray'a yüzde 50 pay düşecek.

Oldukça detaylı hazırlanan sözleşmeye Fransızların vereceği yanıt merakla bekleniyor.

İCARDİ'NİN GALATASARAY İSTATİSTİKLERİ

Icardi, bu sezon Galatasaray formasıyla 8 maça çıktı. Arjantinli yıldız oyuncu 5 gol atarken 4 gol pası verdi.

Özellikle Beşiktaş ve Fenerbahçe derbilerinde attığı gollerle taraftarların kalbinde taht kurdu.

İCARDİ İÇİN KAYNAK HAZIR

Cimbom kiralık gönderdiği oyuncularından kaynak hazırlıyor.

Galatasaray, Nantes'ta kiralık oynayan Mostafa Mohamed ve Pisa'da forma giyen Morutan'ın satın alma bedelinden 10 milyon euro'nun üzerinde bir gelir bekliyor. Sarı kırmızılılar bu tutarın bir kısmını İcardi'nin bonservisinde kullanacak.

Galatasaray'ın bonservisini almak için uğraştığı Mauro İcardi'nin, sarı-kırmızılı takımda kalabilmek için PSG'deki maaşının büyük kısmından vazgeçmeye hazır olduğu belirtiliyor. 29 yaşındaki futbolcunun 6 milyon 750 bin euro'luk maaşının 750 bin euro'luk kısmını Galatasaray karşılıyordu. Sarı-kırmızılı ekipte mutlu olan ve Florya'da kalmak isteyen İcardi'nin fedakarlığa hazır olduğu ifade ediliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading