Yandex Metrica

Sitede Ara

Hamza Hamzaoğlu'ndan Milli Takım için çarpıcı açıklama: Bizim ortamız yok

Hamza Hamzaoğlu'ndan Milli Takım için çarpıcı açıklama: Bizim ortamız yok

Eski A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Portekiz maçında alınan 3-0'lık yenilgi sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Spor

23.06.2024, 12:16

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ikinci maçında Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Maçın ardından teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, takımın performansını ve gelecek planlarını değerlendirdi.

En-Nesyri transferi beklemede! Fenerbahçe santrfor alternatiflerini belirledi En-Nesyri transferi beklemede! Fenerbahçe santrfor alternatiflerini belirledi Haberi Görüntüle

"FARKLI BİZ GÖRÜNTÜ ORTAYA KOYMAMIZ GEREKİYORDU"

Portekiz maçını değerlendiren Hamza Hamzaoğlu, "Aramızda oldukça fark var. Bugün daha net bir şekilde gördük. Daha dirençli bir görüntü ortaya koymamız gerekiyordu diye düşünüyorum. Takım halinde sanki durgunluk vardı. Gerekli dersleri çıkarıp Çekya maçına iyi bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Beraberlik bize yetecek. Ama o maça beraberlik için çıkılmaz. Kazanmak için çıkıp en kötü berabere bitirmemiz gereken bir maç" şeklinde konuştu.

Flaş Kenan Karaman transferi! Süper Lig devi kancayı taktı Flaş Kenan Karaman transferi! Süper Lig devi kancayı taktı Haberi Görüntüle

"BİZİM ORTAMIZ YOK"

Gerçekçi olmanın önemine vurgu yapan Hamza Hamzaoğlu, "Kazandığımız maçlardan sonra kendimizi olduğumuzdan çok daha yukarılarda görmeye başlıyoruz. Bizim ortamız yok. Bence gerçekçi olmak lazım. İşte seviye bu. Portekiz’i görüyorsunuz. Bizim bu seviyeleri yakalamamız lazım. Genç ve yetenekli bir kadromuz var ama fiziksel olarak bu seviyeye çıkamadığımız sürece bu turnuvalarda başarılı olma şansımız yok. Bunun da sadece sorumlusu milli takımlar bazında değil kulüplerimiz de milli takımın başarısında önemli rol üstleniyor. Oyuncularımız oralarda oynuyorlar, o seviyelerde daha üstün performansla göstermek zorundalar. Bizi ligimiz de aldatıyor biraz" ifadelerini kullandı.

Erken Final! Ronaldo ve Mbappe karşı karşıya geliyor: Portekiz- Fransa maçı ilk 11'leri Erken Final! Ronaldo ve Mbappe karşı karşıya geliyor: Portekiz- Fransa... Haberi Görüntüle

ÇEKYA MAÇINA ODAKLANMA ÇAĞRISI

Çekya maçına odaklanma gerekliliğini vurgulayan Hamza Hamzaoğlu, "Stres mutlaka her zaman olur. Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp bir kenara koymamız lazım. Ama önemli bir şekilde ders çıkarmamız gerekiyor bu maçtan. Gürcistan maçı da bizim için ölçü değildi. Orada yaptığımız hatalardan bu maça öyle hazırlanmamız gerekiyor demiştim. Maalesef bugün yine savunma yönünde sıkıntılarımız vardı. Bireysel duruşumuz ve takım duruşumuz çok önemli. Gerekli dersleri çıkarıp Çekya maçına iyi bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Beraberlik bize yetecek. Ama o maça beraberlik için çıkılmaz. Kazanmak için çıkıp en kötü berabere bitirmemiz gereken bir maç. Başarabiliriz. Bizim milli takımımız konsantre olduğunda, maça odaklandığında her şeyi yapabilecek bir takım. Eksiklerimizi de unutmadan hareket etmeliyiz. Bu hataları, bu açıkları vermememiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Türkiye güçtür, Türkiye güçtür, "Büyük Coğrafya" için umuttur! Arap spikerden Azerbaycan'a, Üsküp'ten... Haberi Görüntüle

YURT DIŞI ŞANSI VE GELECEKPLANLARI

Teknik direktörlük kariyeri için yurt dışında şans aradığını belirten Hamza Hamzaoğlu, "Ben biraz yurt dışı şansımızı zorlamaya çalışıyorum. O yüzden de biraz bekliyorum. Görüşmelerim de var. Olgunlaşırsa birkaç hafta sonra bir şeyler olabilir" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading