Yandex Metrica

Hamit Altıntop, Portekiz'e meydan okudu! Kuntz detayı dikkat çekti

Hamit Altıntop, Portekiz'e meydan okudu! Kuntz detayı dikkat çekti

Son dakika haberleri... A Milli Takım üst yönetici Hamit Altıntop, Portekiz ile oynanacak kritik maç öncesi değerlendirmelerde bulunarak takıma inandığını açıkladı.

Spor

23.01.2024, 19:01

Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası öncesi perşembe akşamı Portekiz ile play-off turunda karşılaşacak A Milli Takım'da A Takım Sorumlusu Hamit Altıntop basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milli Takım'ın Porto'da kamp yaptığı otelde gazetecileri ağırlayan Altıntop, "10 eleme maçından sonra ikinci olarak play-off'lara kaldık. Güzel bir kura oldu, en zor kura diyebiliriz ama böyle tekli maçlarda neler olabileceğini biliyoruz. Kesinlikle Portekiz favori. Kesinlikle. Baktığınızda Avrupa Şampiyonasını kazanmış, çok değerli bireysel oyunculara sahip ama burada son olarak evlerinde oynadıkları Sırbistan maçında da eksiklerini, zaaflarını görebildik. Orada bunu değerlendirmek, fırsata çevirmek istiyoruz. Bunları yapabiliriz, ekibimize inanıyoruz. 2012'de ben daha sahada yer alırken, Pepe ve Cristiano Ronaldo da sahadaydı ve 3-1 kazanmıştık. Evet o bir dostluk maçıydı ama yine de kazanmıştık. Perşembe günü de bunu tekrar edebiliriz. İnanıyorum." ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun'dan Beşiktaşlı taraftarları şok edecek veda mesajı Cenk Tosun'dan Beşiktaşlı taraftarları şok edecek veda mesajı Haberi Görüntüle

HAMİT ALTINTOP: PORTEKİZ'DE BASKI OLACAK

Baskının ev sahibi Portekiz'in üzerinde olacağının altını çizen Hamit Altıntop, "Portekiz'de oynuyoruz, baskı onlarda olacak. Favoriler. Biz burada bir hava yakaladık yeni hocamız Kuntz ve oyuncu grubuyla. Bunu sürdürmek istiyoruz. Bunu sadece sonuç olarak değerlendirmeyeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Tabii böyle bir fırsat varken, ciddi şekilde her şeyimizi ortaya koyup biz de 29 Mart'ta final oynamak istiyoruz. Ülkemizde, Konya'da oynamak istiyoruz. İtalya ya da Kuzey Makedonya olur fark etmez. Böyle büyük bir fırsat carken her futbolcu her takım bu fırsatı değerlendirmek ister." dedi.

Ferdi Kadıoğlu'nun İngiliz devine cevabı belli oldu! İşte bonservis bedeli... Ferdi Kadıoğlu'nun İngiliz devine cevabı belli oldu! İşte bonservis bedeli... Haberi Görüntüle

HAMİT ALTINTOP: FUTBOL GÖNÜL İŞİDİR

Turu geçmek istediklerini belirten Hamit Altıntop, "En iyi şekilde tedbirimizi ve önlemlerimizi aldık. Ama bir takımı temsil eden faktörler var, samimiyet, iletişim ve istişare. Biz aynı zamanda devamlılık istiyoruz. İnişli çıkışlı futboldan uzaklaşmak istiyoruz. Bunun üzerine koyarak, kaliteyi artırarak, havuzu büyüterek bir yerlere gelmek istiyoruz. Sadece skor endeksli bir maçtır bu ama bizim analizlerimizde her zaman uzun vadeli hedeflerimiz göz önünde olacak. Bu turu geçmek istiyoruz ama uzun vadeli hedeflerimize küçük bir adım bile bizi yaklaştırırsa, bizi tatmin edecektir. Umarım Türk halkını, değerlerini, umudunu, inşallah doldurabiliriz ve onları memnun edebiliriz. Futbol gönül işidir. Kesinlikle profesyonellik gerekiyor ama gönülle bunu yaptığınızda günün sonunda iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading