Hakemliği bırakan Halis Özkahya'dan gündemi sarsan itiraflar!

Son dakika haberleri... Bu hafta yönettiği Gaziantep-Kasımpaşa maçı sonrası hakemliği bıraktığını açıklayan Halis Özkahya, sessizliğini bozdu.

Spor 08.11.2021, 11:43 08.11.2021, 12:02
Abone ol
Hakemliği bırakan Halis Özkahya'dan gündemi sarsan itiraflar!

Süper Lig'in 12.haftasında oynanan Gaziantep FK-Kasımpaşa maçında skandal bir hata yaparak olay olan Halis Özkahya TV100'ye özel açıklamalarda bulundu.

Hakemliği bıraktığını belirten Özkahya, "Maçı devam ettirmem için kimse beni zorlamadı. Erken bitirdiğimi içeri girdikten sonra fark ettim. 5 dakika uzatma verdim, 4. hakem yanlışlıkla 9 dakika gösterdi diyebilirdim ama bu benim karakterime uymazdı." ifadelerini kullandı.

HALİS ÖZKAHYA: FUTBOL ORTAMI ÇOK ÇİRKİNLEŞTİ

Maç sonu iki takıma da rica ettiğini aktaran tecrübeli hakem, "Maçın dalgınlık sonucu erken bittiğini, daha sonra itiraz olursa maçına tekrar edilebileceğini ilettim. Onlar da sağ olsunlar yardımcı oldular. Maç bittikten sonra da 'Olur bunlar insana mahsus hatalar' dediler. Futbol, spor ortamı çok çirkinleşti. Her maç öncesi, sırası ve sonrasında hakaret ve küfürler işitmekten sıkıldım."

'ZEVK ALMAMAYA BAŞLADIM'

"Mesleğimden zevk almamaya başladım. Bu kaos ortamında daha fazla durmak istemiyorum. Bu ortamda hakemlik yapılmaz. Bu yüzden bırakma kararı aldım. Kararımdan kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum. MHK Başkanı ile de görüştüm. Kendisi 'emin misin' diye sordu. Kararımdan emin olduğumu söyledim."

ÖĞRETMENLİĞE DEVAM EDECEĞİM

"Şu an için yorumculuk veya bir camiada herhangi bir görev düşünmüyorum. Birkaç ay kafamı dinledikten sonra belki de tekrardan beden eğitimi öğretmenliğine dönmek için dilekçe verebilirim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!