banner2

Guidetti A Milli Voleybol Takımı'na veda etti! Çiçeklerle uğurlandı

Son dakika haberleri... A Milli Voleybol Takımı'nın İtalyan Antrenörü Giovanni Guidetti, basın toplantısı yaparak görevinden ayrıldı.

Spor 25.11.2022, 17:55 25.11.2022, 17:55
Abone ol
Guidetti A Milli Voleybol Takımı'na veda etti! Çiçeklerle uğurlandı

A Milli Kadın Voleybol Takımı'ndaki görevinden ayrılan İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti, elinden gelenin en iyisini yaptığını ve bundan sonra Türkiye'nin en iyi taraftarlarından biri olacağını söyledi.

Guidetti ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF 50. Yıl Deniz Esinduy Voleybol Salonu'ndaki basın toplantısında bir araya geldi.

Burada bir açıklama yapan Mehmet Akif Üstündağ, 5 yıldır A Milli Kadın Voleybol Takım'ın başantrenörlüğünü yapan Guiddetti için göreve geldiği gün de böyle bir basın toplantısı yapıldığını hatırlatarak, "Orada onun içimizden biri olduğundan bahsetmiştik. Kendisine aynı zamanda 'bizim eniştemiz' diyoruz. Hala kendisi Türkiye'de görev yapmakta. 5 yılda Türk voleyboluna çok önemli destekler, hizmetler, katkılar verdi." dedi.

GUIDETTİ: GURU DUYUYORUM

Giovanni Guidetti ise, Türkiye milli takımının kendisine verdiklerini geri verme niyetiyle bu işe başladığını ve 15 yıldır Türkiye'de olduğu için artık bir tarafının Türk olduğunu söyleyebileceğini kaydederek, "Dolayısıyla son 5 yıl içinde yaptığımız çalışmalardan dolayı gurur duyuyorum. 3 Avrupa şampiyonasında 3 madalyamız oldu. 3 madalyayla finallerimizi oynadık. Olimpikler için kalifiye olduk. Dünya şampiyonasına katıldık. Ve en önemlisi, çalışmaya başladığımızda Türkiye dünya çapında 15. sırada yer alıyordu, şu an bu sıralamamız 7'ye indi. Bunun harika bir durum olduğunu düşünüyorum. Bana verdiklerini ben de Türkiye'ye bu şekilde geri verdiğimi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Özellikle başkan Üstündağ'a teşekkür eden Guidetti, "Takımımıza yeni katılanlarla alakalı Paris'te madalya kazanabileceğimizi düşünüyorum. Ve aynı zamanda herkesin eniştesi olma konumunda bir anda herkesin hocası olma konumuna geldim. Bu fırsattan istifade, son 5 yıl içinde çaba gösteren, çok çalışan herkese, oyuncularımıza, taraftarlarımıza ve başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!