banner2

Guardiola'dan şampiyonluk açıklaması: 'Şeyh Mansur olmasaydı bunlar mümkün olamazdı'

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Inter'i 1-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Pep Guardiola, Şeyh Mansur'un kulübü almasından sonra her şeyin çok değiştiğini aktararak, "Onsuz bunlar mümkün olamazdı. Şampiyonlar Ligi'ni kazanma, inandığımız şeyin peşinden gitmek. Bu fırsatı, bu imkanı bize sundukları için onlara teşekkür etmeliyim." dedi.

Spor 11.06.2023, 01:58
Abone ol
Guardiola'dan şampiyonluk açıklaması: 'Şeyh Mansur olmasaydı bunlar mümkün olamazdı'

Inter'i gösterdiği performanstan dolayı kutlayan Pep Guardiola,şöyle konuştu:

Bu acıyı tamir edebilecek sözler yok. Ama Avrupa'nın en iyi ikinci takımı oldular. Sportif direktörümüze teşekkür etmek istiyorum. Genellikle Şampiyonlar Ligi'ni kazanmazsanız ertesi gün işten kovulursunuz. Bizim projemiz işe yaradı. Geçmişte çok yaklaştık olmadı ama bugün başardık.

İKİNCİ KEZ YAPTIĞI ÜÇLEME SPRUSUNA CEVAP

Şu an hiçbir şey bitmedi. Bunu daha önce Barcelona'da da yaşamıştım. İlk yarıda kendimizi bulmaya çalıştık, çabaladık. Rodri çok emek sarf etti. Son dakikalarda inanılmaz bir baskı yaptı rakibimiz. Ederson gibi bir kaleciye sahip olmak büyük şans. Çok iyi kurtarışlar yaptı."

ŞEYH MANSUR'A TEŞEKKÜR

 Onsuz ( Şeyh Mansur) bunlar mümkün olamazdı. Şampiyonlar Ligi'ni kazanma, inandığımız şeyin peşinden gitmek. Bu fırsatı, bu imkanı bize sundukları için onlara teşekkür etmeliyim. Manchester City bu yıl kazanmalıydı, başarmalıydı. Bunu hak ettik

İTALYAN TAKIMLARININ BASKISI

İtalyan takımları öyle iyi oynuyorlar ki baskıyı çok hissediyorsunuz. Baskıdan kaçmak mümkün olmuyor. Önümüzde yıl tekrar çok çalışmak, yeniden kazanmak, burada olmak, unutulmamak istiyorum. Sonunda kazanamamak da var.

EDERSON'UN HATASI

Çok pahalıya mal olabilirdi ama olmadı. Eski bir futbolcu olarak şunu söyleyebilirim, bazen kendiniz olamıyorsunuz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!