Genç sporcuya tokat atan antrenörle ilgili federasyondan açıklama!

Son dakika haberine göre Diyarbakır'da, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör Orhan B., müsabakayı kaybeden sporcusu, genç kıza İrem P.'ye feci bir tokat attı. Konuyla ilgili Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ise "Söz konusu antrenör, tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir. Antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde bulunamayacaktır" ifadelerine yer verildi.

Spor 20.05.2022, 18:56 20.05.2022, 19:17
Abone ol
Genç sporcuya tokat atan antrenörle ilgili federasyondan açıklama!

. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Tekvando Milli Takımı antrenörü Hacı Özbilek, müsabaka sonrası sporcusu yenilen antrenörün sinirlerine hakim olamadığını söyleyerek, "Bu bir mazeret değil. Daha sonra negatif enerji herkese yayıldı. Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik" diye konuştu. Orhan B.'nin olaydan sonra İrem P. ve ailesinden özür dilediği; ailenin de şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ise "Söz konusu antrenör, tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir. Antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde bulunamayacaktır" denildi

Son dakika haberine göre Diyarbakır'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlandığı dün, Kayapınar ilçesindeki bir salonda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

RAKİP SPORCUYU TEBRİK ETTİ

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör Orhan B., kazanan rakip sporcuyu tebrik etti.

GENÇ KIZ TOKATLA SENDELEDİ

Hemen ardından da seyircilerin gözü önünde elenen sporcusuna tokat attı. Geriye doğru savrulan genç kız İrem P., hiçbir şey yapmadan beklerken, Orhan B. de minderi terk etti.O ANLAR CEP TELEFONUNA DA YANSIDI
İrem P.'nin darp edildiği, insanın kanını donduran o anlar bir seyircinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

MAÇLAR TATİL EDİLDİ

Orhan B.'nin, müsabakayı kaybeden genç kıza tokat atmasının ardından maçların tatil edildiği belirtildi. Tekvando Milli Takımı'nda antrenör Hacı Özbilek, müsabaka sonrası sporcusu yenilen antrenörün sinirlerine hakim olamadığını söyleyerek, "Bu bir mazeret değil. Daha sonra negatif enerji herkese yayıldı. Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik.

"HAKEMLER TUTANAK TUTTU"

Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi" dedi.

TEKVANDO FEDERASYONU'NDAN AÇIKLAMA

Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, antrenörün tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği, ayrıca gerekli işlemlerin yapılması için Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na resmi yazı gönderildiği ifade edildi. Ayrıca antrenörün soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde yer alamayacağı belirtildi.

ANTRENÖRE BÜYÜK TEPKİ

Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Dün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu yaşarken gündeme gelen olay başta tekvando camiamız olmak üzere toplumun her kesiminin tepkisi çekmiştir. Diyarbakır tekvando il seçme müsabakaları esnasında bir antrenörümüzün ekranlara da yansıyan ve sporcusuna tokat attığı olayla ilgili Federasyonumuz derhal gerekli işlemleri başlatmıştır.

"TEKVANDO İLE İLGİLİ GÖREVDE BULUNMAYACAK"

Söz konusu antrenör, tedbirli olarak Federasyonumuz Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olup, aynı antrenörle ilgili Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na da gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı yazılmıştır. Söz konusu antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde bulunamayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!