banner2

Galatasaray'da Olimpiu Morutan krizi! 1 milyon Euro havaya mı atılacak?

Spot: Rumen ekibi FCSB, Olimpiu Morutan'ın transferindeki bonus anlaşmazlığı nedeniyle Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet etti. İşte detaylar...

Spor 25.09.2023, 17:43 25.09.2023, 17:59
Abone ol
Galatasaray'da Olimpiu Morutan krizi! 1 milyon Euro havaya mı atılacak?

Rumen ekibi FCSB, Olimpiu Morutan'ın Galatasaray'a transferiyle ilgili çıkan anlaşmazlık nedeniyle FIFA'ya başvurduğunu açıkladı. Olay, Galatasaray'ın Rumen futbolcu Olimpiu Morutan'ı yaklaşık bir ay önce Ankaragücü'ne sattığı sırada gelişti.

GALATASARAY'DA MORUTAN'IN BONUS MADDESİ

Rumen gazeteci Emanuel Roşu tarafından ortaya atılan haber, FCSB'nin Olimpiu Morutan'ın transfer sözleşmesinde yer alan Şampiyonlar Ligi bonus maddesine dayanan bir anlaşmazlık yaşadığını belirtiyor. Söz konusu maddeye göre, Morutan'ın Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalma başarısı elde etmesi halinde FCSB'ye 1 milyon Euro bonus ödenmesi gerekiyordu. Ancak iddiaya göre Galatasaray, bu bonusu ödemeyi reddetti.

Galatasaray'ın savunması ise Olimpiu Morutan'ın Ankaragücü'ne transfer edildiği sırada henüz gruplara kalınmadığı yönünde. Bu nedenle söz konusu bonusun ödenmesinin gereksiz olduğunu savundular.

FCSB Başkanı Gigi Becali ise FIFA'nın kendilerini haklı bulacağına inanıyor ve konuyla ilgili kararın kısa süre içinde verileceğini belirtti. FIFA'nın bu anlaşmazlıkta nasıl bir karar vereceği ise futbol dünyası tarafından merakla bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!