banner2

Galatasaray Katar'dan 100 milyon Dolar

Türk Telekom firması ile anlaşması sona eren Galatasaray, Katarlı bir firma ile 10 senelik yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Spor 30.06.2021, 11:53 30.06.2021, 11:57
Abone ol
Galatasaray Katar'dan 100 milyon Dolar

Galatasaray'da göreve geldikten sonra kulübe mali kaynak oluşturmak isteyen yeni başkan Burak Elmas, taraftarı heyecanlandıracak bir sponsorluk anlaşmasına çok yaklaştı. 

Türk Telekom ile sözleşmesi sona eren sarı-kırmızılılarda yönetim, Katarlı bir şirketle el sıkıştı. Anlaşmanın önümüzdeki haftalarda duyurulacağı ve 100 milyon dolar gelir sağlanacağıı belirtildi.

10 senelik bir anlaşma

Ali Sami Yen Stadyumu'nun yıkılmasının ardından 2011'de yapılan yeni stadyumda maçlarını oynayan Galatasaray, Türk Telekom ile 10 senelik 'stadyum isim hakkı' sözleşmesine imza atmıştı.

2021'de tamamlanan anlaşma sonrası Burak Elmas ve yönetimi, daha yüksek bedeller teklif eden Katarlı şirkete ait Qatar Airways hava yolları firmasıyla işbirliğine vardı.

İlk etapta 5 yıllık bir süreyi kapsayan projede kulübün kasasına 50 milyon dolar girecek. Tarafların memnun kalması halinde 5 yıl daha uzatılarak toplamda 10 senelik bir anlaşma sonrası Galatasaray 100 milyon dolar gelir sağlayacak. 

Tamamlanan anlaşma sonrası Seyrantepe'de bulunan stadyumun yeni ismi; Ali Sami Yen Spor Kompleksi Qatar Airways Stadyumu olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!