banner2

Galatasaray FİFA'lık oldu! Shakhtar Donetsk'ten Tete için başvuru

Ukrayna ekibi Shakthar Donetsk, sarı-kırmızılı takımın yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı Brezilyalı eski hücum oyuncusu Tete ve Galatasaray Kulübü hakkında haksız fesih için FIFA'ya başvuruda bulundu.

Spor 26.09.2023, 19:18 26.09.2023, 22:13
Abone ol
Galatasaray FİFA'lık oldu! Shakhtar Donetsk'ten Tete için başvuru

Ukrayna ekibi Shakthar Donetsk, Galatasaray'ın yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı Brezilyalı eski hücum oyuncusu Tete ve Galatasaray Kulübü hakkında haksız fesih için FIFA'ya başvuruda bulundu.

Sarı-kırmızılılardan KAP'a yapılan açıklamada, Tete'nin eski kulübü Shakthar Donetsk'in, Tete ile olan sözleşmesinin kendileri tarafından haklı nedenle feshedildiğinin tespiti ve Tete'nin, sözleşmenin haklı nedenle feshine sebep olduğu iddiasıyla, Tete ve Galatasaray aleyhine FIFA nezdinde başvuruda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, FIFA nezdinde yürütülecek olan yargılamaya ilişkin sürecin şirket tarafından titizlikle takip edildiği kaydedildi.

GALATASARAY'DAN KAP'A AÇIKLAMA

Sarı-kırmızılılardan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "2023-2024 birinci transfer ve tescil döneminde sözleşme imzalanan profesyonel futbolcumuz Mateus Cardoso Lemos Martins'in eski kulübü FC Shakthar Donetsk tarafından, Mateus Cardoso Lemos Martins ile olan Oyuncu Sözleşmesinin kendileri tarafından haklı nedenle feshedildiğinin tespiti ve Mateus Cardoso Lemos Martins'in, Oyuncu Sözleşmesinin haklı nedenle feshine sebep olduğu iddiasıyla, profesyonel futbolcumuz Mateus Cardoso Lemos Martins ve Şirketimiz aleyhine FIFA nezdinde başvuruda bulunulmuştur. FIFA nezdinde yürütülecek olan yargılamaya ilişkin süreç şirketimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir."

SÖZLEŞMESİNİ TEK TARAFLI FESHETTİ

Söz konusu başvurunun, Tete'nin Shakthar Donetsk ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesi üzerine yapıldığı tahmin ediliyor. Tete, Shakthar Donetsk ile olan sözleşmesini 2023 yazında feshetti ve Galatasaray ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

FIFA'nın konuyla ilgili vereceği karar, Tete'nin Galatasaray'da oynamaya devam edip edemeyeceğini belirleyecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!