banner2

Galatasaray'da hedef prestij! Kasaya girecek para: 15.2 milyon euro

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United ve Kopenhag ile oynayacağı kritik maçlarda 15.2 milyon Euro kazanabilir ama asıl hedef prestij!

Spor 20.11.2023, 16:32 20.11.2023, 16:54
Abone ol
Galatasaray'da hedef prestij! Kasaya girecek para: 15.2 milyon euro

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde mücadelesine devam ederken, A grubunda oynayacağı iki önemli maç öncesinde heyecan dorukta. Sarı-Kırmızılılar, 29 Kasım'da evinde ağırlayacağı Manchester United ve 12 Aralık'ta deplasmanda karşılaşacağı Kopenhag maçlarıyla prestij mücadelesini sürdürecek.

GALATASARAY'IN HEDEFİ PRESTİJ! PRESTİJ'İN GETİRİSİ: 15.2 MİLYON EURO

Her iki maçı da kazanması halinde Galatasaray, ciddi bir maddi gelire kavuşacak. Olası iki galibiyetin ardından Sarı-Kırmızılılar, 5.6 milyon euro kazanç elde edecek. Ayrıca, gruptan çıkma primi olarak da 9.6 milyon euroyu kasasına ekleyerek toplamda 15.2 milyon euroya ulaşacak.

GRUPTA SON DURUM VE ZORLU REKABET

Galatasaray, bulunduğu A grubunda Bayern Münih'in ardından 4 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Ancak, Manchester United'ın sadece bir puan gerisinde bulunan Sarı-Kırmızılılar, kader maçları öncesinde gruptan çıkma şansını sürdürüyor.

  1. Bayern Münih: 12 puan
  2. Kopenhag: 4 puan
  3. Galatasaray: 4 puan
  4. Manchester United: 3 puan

Galatasaray, taraftarının desteğiyle birlikte bu kritik maçlardan galibiyetle ayrılarak hem prestij kazanmayı hem de kasasına önemli bir gelir eklemeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!