banner2

Galatasaray'da Burak Elmas'tan Fatih Terim'e olay sözler: 'Mesaj yollamış' deyip verdi veriştirdi

Son dakika haberleri... Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yaklaşan seçim öncesinde çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Spor 06.06.2022, 08:51
Abone ol
Galatasaray'da Burak Elmas'tan Fatih Terim'e olay sözler: 'Mesaj yollamış' deyip verdi veriştirdi

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, 11 Haziran'da gerçekleşecek seçim öncesi Vole YouTube kanalında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

''TERİM BANA MESAJ YOLLADI''

"Burak Elmas seçimi Fatih Terim sayesinde kazandı" şeklinde yapılan eleştirileri değerlendiren Burak Elmas, "Sanırım buna Fatih Terim de inanıyor. Bana bu ayrılıktan sonra haber yolladı arkadaşların vasıtasıyla. O da bu yoruma inanmış herhalde. Bilmiyorum onun bir analizi var mı? 'Başkanı ben getirdim, ben göndereceğim' diye mesaj yolladı bana. Fatih Terim'in genel kurulda kaç oyu var onun sayısını tespit etmedim. Seçimde Fatih Terim'le çalışmayacağını söyleyen zaten 1 aday oldu. Diğer adayların hepsi zaten devam edeceğini söylemişti" ifadelerini kullandı.

"ÜYE VE TEKNİK DİREKTÖR TERİM'İ BİRBİRİNDEN AYIRDIM"

Fatih Terim'le ayrılık sürecini anlatan Burak Elmas, şu ifadeleri kullandı; "Ayrılık sürecinde Fatih Terim'le ilgili hiçbir negatif laf söylemedim biliyorsunuz. Saygı duyduğumu söyledim. Basit bir anlaşamama, Galatasaray'da gelecek stratejisi açısından bu profesyonel bir çalışmaydı. Üye Fatih Terim ve teknik direktör Fatih Terim'i birbirinden ayırdım. O rollerin birbirine karışmaması lazım çünkü o zaman sağlıksız bir ilişki oluyor. Üyeler kulübün sahibidir, teknik direktörler profesyoneldir. İkisini de yapamazsınız aynı zamanda. Çünkü bizim tüzüğümüzde bir madde vardır. Kulüpte profesyonel olarak görev alanların üyelikleri dondurulur. Oy kullanamazsınız" diye konuştu.

''ÇOK FARKLI DAVRANIŞ SERGİLEDİM''

Fatih Terim'le yollarını ayrılma noktasına nasıl geldiğini anlatan Burak Elmas, "Fatih Terim'in geçmiş Galatasaray'da yaşadığı dönemlerden çok farklı bir davranış sergiledim. Sonrasında yaptıklarıyla ilgili artık aynı hissiyatta olmadığımı söyleyebilirim. Mesaja 'hayırlısı olsun' dedim. Fatih Terim'le bizim ayrıldığımız esas yer ekip meselesiydi. Hocayla ben ilk konuştuğum zaman 'Galatasaray'da kişilere bağlı olmayan bir futbol stratejisi kurmamız lazım' dedim. Teknik direktörün ekibi olmaz, kulübün ekibi olur. Teknik direktörlerin yardımcı antrenörleri olur. Kulübün departmanları kim gelirse gelsin kulumsal akıldır. Böyle yapmazsanız her gelen teknik direktör kendine göre değişiklikler yapar. Hoca ayrıldıktan sonra ekipteki birçok arkadaş kendi istifa etti zaten, normal değil. Onlar Galatasaray'ın çalışanlarıyla, Galatasaray'da çalışmaya devam etmeleri lazım" açıklamasını yaptı.

''DAHA ERKEN AYRILIRDIM''

Başkan Burak Elmas, "Fatih Terim'i görevden aldığınız için pişman mısınız" sorusuna ''Bugün olsa ayrılık kararını belki daha erken verirdim. Sonrası gelişmeleri, yapılanları görünce belki daha erken vermek lazımdı. İyi niyetimin karşılığını alamadım. Profesyonel bir karardır. Kimsenin başarısı, Galatasaray'a yaptığı hizmet yok sayılamaz. Galatasaray'ın geleceği için daha doğru insanlarla çalışmalı, tecrübesi olan insanlardan da fikir almalıyız. Bizde bazen bu iş birbirine karışıyor. Üyeyle, teknik direktörü ayırıyorum. Amaç burada Galatasaray'ın başarılı olması.'' şeklinde yanıt verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!