banner2

Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray seçimleri yapılacak mı?

Galatasaray başkanlık seçimi süreci sporsevenler tarafından merak ediliyor. 10. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray'da gerçekleştirilen son genel kurulun iptaline ilişkin davada ihtiyati tedbir kararını kaldırdı. Peki Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray seçimleri yapılacak mı?

Spor 26.04.2022, 12:15 26.04.2022, 12:54
Abone ol
Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray seçimleri yapılacak mı?

Galatasaray başkanlık seçimleri gündemde yerini koruyor. Galatasaray Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kurulu yapılmasına az bir süre kaldı. Galatasaray'da yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu başkanlık için adaylıklarını koydu. Peki Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman? Galatasaray seçimleri yapılacak mı?

GALATASARAY BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

10. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray'da gerçekleştirilen son genel kurulun iptaline ilişkin davada ihtiyati tedbir kararını kaldırdı. Galatasaray Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kurulu, 30 Nisan 2022 tarihinde yapılacak. 

BAŞKAN ADAYLARI KİM?

Genel Kurul toplantısında yapılan oylama sonrasında çıkan karar hakkında konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, "Bugüne kadar elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Dolayısıyla hakkınızı helal edin. Tüzüğümüzün gereğince, önümüzdeki hafta verdiğiniz kararı yürürlüğe sokacağız." dedi.

Sarı kırmızılı kulübün muhtemel aday isimleri şöyle:
Metin Öztürk
Eşref Hamamcıoğlu

Ünal Uysal aday olmayacağını ifade etti. Şu anlık eski yöneticilerden Metin Öztürk ile eski divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu aday olacaklarını açıkladı. Abdürrahim Albayrak seçimde aday olmayacağını söyledi. Ayrıca Yusuf Günay ve Kaan Kançal gibi isimler, Galatasaray seçiminde olmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!