Fransız yargıç Trabzonspor aşkına dayanamadı! Yasaklı Türk taraftarı Avrupa'da gündem oldu

Son dakika haberleri... Süper Lig'de oynanacak Trabzonspor- Beşiktaş maçı öncesi ilginç bir gelişme yaşandı. Fransa'dan yaşayan bir Türk taraftarı yasaklı olmasına rağmen maça izlemek üzere Trabzon'a geldi.

Spor 31.03.2022, 15:55
Fransız yargıç Trabzonspor aşkına dayanamadı! Yasaklı Türk taraftarı Avrupa'da gündem oldu

Süper Lig'de bu sezon fırtına estiren Trabzonspor, pazar günü evinde Beşiktaş'ı ağırlayacak.

Zorlu karşılaşma öncesi yurt dışında yaşayan birçok taraftar şehre akın etmeye devam ediyor.

Fransa'da karıştığı kavga nedeniyle hakkında yurt dışına çıkış yasağı konan Trabzonsporlu Mustafa Likos da engelleri aşarak maça gelmeyi başardı.

FRANSIZ YARGIÇTAN TRABZONSPOR TARAFTARINA MÜJDE

Paris'te bir inşaat firmasında çalışan 25 yaşındaki Mustafa Likos'a, 5 yıl önce karıştığı kavga sonucu mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Trabzonspor'un, bu sezon şampiyonluk yolunda başarılı sonuçlar elde etmesi üzerine kente gelerek maçları izlemek isteyen Likos, avukat aracılığıyla farklı zamanlarda mahkemeye başvurarak yasağının kaldırılması talebinde bulundu.

Her defasında ret cevabı alan gurbetçi taraftar, son kez bir tanıdığının tavsiyesi üzerine kendi kaleme aldığı ve içeriğinde Trabzonspor'la ilgili bilgilere de yer verdiği mektubu mahkemeye gönderdi.

Likos, Pontoise Adliye Mahkemesi yargıçlarından Celine Martini'nin olumlu cevabı sayesinde 26 Mart-10 Nisan tarihlerinde Türkiye'de bulunabilme izni aldı.

MUSTAFA LİKOS: UKRAYNA'DA SAVAŞ VAR SEN TRABZONSPOR İÇİN İZİN İSTİYORSUN

"Hikayemi anlatınca hiçbiri geri dönüş yapmadı. En son Paris Trabzonlular Derneği'nde bir abimizle konuşurken bana tavsiye verdi. İstersem mektubu kendim yazabileceğimi, en fazla bir ret daha yiyebileceğimi söyledi. En son kalemi elime aldım ve yazmaya başladım. Trabzonlu ve Trabzonsporlu olduğumu anlattım. Önce Trabzon ve Trabzonspor'un ne olduğunu anlattım. Trabzonlular için Trabzonspor'un ne anlama geldiğini, yıllardır beklenen bir şampiyonluk hasretini... 38 sene sonra Trabzonspor bu kadar şampiyonluğa yakınken Fransa'da olmamdan dolayı buna eşlik edemeyeceğimi ve üzüntümü anlattım."

Yazısında mahkemeden son bir şans istediğini ifade eden Likos, "İki ya da üç haftalık bir izin istedim. Beşiktaş maçını ve önemini anlattım. Ondan sonraki iki veya üç maç sonra şampiyonluğun gelebileceğinden bahsettim. Mektubu bu şekilde gönderdim ama içimde hiç umut yoktu. Çünkü mektubu iş yerimde bazı arkadaşlarıma da gösterdim ve bunu gönderip göndermeyeceğimi sordular. Hatta arkadaşım 'Ukrayna'da savaş var, sen Trabzonspor için izin istiyorsun, yanlış anlaşılabilir.' dedi." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!