Formula'da Türk pilot yarışacak! Hamilton'a rakip geliyor

Son dakika haberleri... Milli sporcu Cem Bölükbaşı, Zorlu PSM'de düzenlenen basın toplantısında 2022 Formula 2 Dünya Şampiyonası'nda yarışacağını duyurdu.

Spor 12.01.2022, 18:10 12.01.2022, 18:13
Abone ol

Lewis Hamilton ve Max Verstappen gibi dünya yıldızlarının yarıştığı formula arenası Türk sporcu da dahil oluyor.

Milli sporcu olan Cem Bölükbaşı, gelecek sezon Formula 2'de yer alacağını duyurdu.

İstanbul Gayrettepe'de bulunan Zorlu PSM'de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Bölükbaşı, "Gerçekten kolay olmadı. Çok hızlı gerçekleşti. Önümüze çıkan her şansı değerlendirmeye çalıştık. Abu Dabi testleri Formula 2'ye ilk adım oldu. Sonunda gerçekleşti. 2022'de Formula 2 Dünya Şampiyonası'na katılacağım." ifadelerini kullandı.

CEM BÖLÜKBAŞI HANGİ TAKIMLA FORMULA'DA YARIŞACAK?

Formula'da yer alacağı için çok mutlu olduğunu aktaran Cem Bölükbaşı, Formula 2'de Charouz Racing System takımında yarışacağını açıkladı.

Çok farklı bir döneme dahil olduğunu aktaran Bölükbaşı, "Bizim için çok önemli bir gün. Son 2 ayda uykularımızın kaçtığı çok oldu. Formula 2 Abu Dabi testleriyle başladı her şey. İlk defa bindiğim bir otomobil oldu. Çok hızlı bir yıl oldu. Formula 3 Asya ilk katıldığım tek koltuklu yarıştı. 3-4 senede F3'ten F2'ye çıkışlar oluyor genelde. Bizim için çok hızlı bir süreç oldu." dedi.

FORMULA'DAN CEM BÖLÜKBAŞI PAYLAŞIMI

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!