banner2

Filenin Sultanları şov yapıyor! olimpiyat elemelerinde 3'te 3

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'nde Peru'yu 3-1 mağlup ederek üst üste üçüncü galibiyetini aldı.

Spor 19.09.2023, 12:16 19.09.2023, 12:25
Abone ol
Filenin Sultanları şov yapıyor! olimpiyat elemelerinde 3'te 3

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'nde gösterdikleri etkileyici performansı sürdürüyor. Tokyo'daki Yoyogi Spor Salonu'nda gerçekleşen son maçlarında Peru'yu 3-1 mağlup ederek üçte üç yaparak dikkatleri üzerine çekti.

İLK SETTE ÜSTÜNLÜK

Filenin Sultanları, karşılaşmaya oldukça iyi bir başlangıç yaparak ilk seti 25-18 gibi net bir skorla kazandı. Oyunun başından itibaren üstün bir performans sergileyen Türkiye, rakip Peru karşısında ilk seti rahat bir şekilde alarak avantajı eline geçirdi.

İKİNCİ SETTE MAĞLUBİYET

Ancak, ikinci sette işler daha çekişmeli bir hal aldı. Rakip Peru, seti 27-25 kazanarak maçta dengeyi sağladı. İkinci setteki çekişmeli mücadele, her iki takımın da galibiyet için büyük bir çaba gösterdiğini gösterdi.

ÜÇÜNCÜ SETTE LİDERLİK

Üçüncü sette Filenin Sultanları, oyunun kontrolünü tekrar ele geçirdi. Bu seti 25-17 kazanarak skoru 2-1 yaptılar ve maçta öne geçtiler. Takımın oyuncuları, üst düzey performanslarıyla göz doldurdu.

DÖRDÜNCÜ SETTE TÜRKİYE KAZANDI

Dördüncü set ise büyük bir heyecana sahne oldu. Uzun süren ve çekişmeli anlarla dolu seti 29-27 kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Peru karşısında 3-1 galip gelerek büyük bir başarı elde etti.

OLİMPİYAT ELEMELERİNDE TÜRKİYE PERFORMANSI

Türkiye, olimpiyat elemelerindeki bu zaferle birlikte Porto Riko ve Bulgaristan'ı da 3-0 mağlup ederek üst üste üç galibiyet elde etti. Bu sonuçlarla Filenin Sultanları, elemelerdeki çıkışlarını sürdürüyor.

TÜRKİYE, ARJANTİN İLE KARŞILAŞACAK

A Milli Kadın Voleybol Takımı, yarınki dördüncü maçında Arjantin ile karşı karşıya gelecek. Takımın bu maçta da aynı performansı sergileyerek Paris Olimpiyat Oyunları için kota kazanmaya çalışacağı belirtiliyor.

Elemelerde gruplarında ilk iki sırada yer alan ülkeler, Paris Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde edecekler. Türkiye, bu hedefe ulaşmak için büyük bir kararlılıkla mücadele ediyor.

Maç Detayları:

  • Türkiye: 3 - Peru: 1
  • Salon: Yoyogi
  • Hakemler: Lassi Denny Francisco Cespedes (Dominik Cumhuriyeti), Sung Hae-Yoeun (Güney Kore)
  • Türkiye: Derya Cebecioğlu, Aslı Kalaç, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Kübra Akman, Elif Şahin (Simge Aköz, Ayça Aykaç, Hande Baladın, Vargas, Cansu Özbay)
  • Peru: Ysabella Sanchez, De La Pena, Rodriguez, Vigil, Guerrero, Ecker (Patino, Esmeralda Sanchez, Ortiz, Yabar, Almeida, Montes)
  • Setler: 25-18, 25-27, 25-17, 29-27
  • Süre: 108 dakika

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!