FIFA kokartlı 2 Türk hakem görevi bıraktıklarını duyurdu!

Son dakika haberleri... Cüneyt Çakır'ın yardımcıları FIFA kokartlı hakem Bahattin Duran ve Tarık Ongun, yeni sezonda Türkiye'de görev almayacaklarını açıkladı.

Spor 15.06.2022, 12:08 15.06.2022, 12:09
Abone ol
FIFA kokartlı 2 Türk hakem görevi bıraktıklarını duyurdu!

Yeni sezon öncesi Süper Lig'de flaş ayrılıklar yaşanıyor.

Uzun yıllardır FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın yardımcı hakemliğini yapan Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Türkiye'de hakemlik yapmayacaklarını açıkladı.

FIFA Kokartlı Yardımcı Hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun bugün yazılı olarak yaptıkları açıklamada, "Türkiye'deki hakemlik kariyerimizi bugün itibarıyla noktalıyoruz, bu yolculukta desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederiz." mesajını yayımladılar.

2009’dan bu yana FIFA Hakemi Cüneyt Çakır’ın yardımcıları olarak görev yapan Bahattin Duran ve Tarık Ongun; kariyerlerinde Cüneyt Çakır ile birlikte 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda yer aldılar. Bu turnuvalarda; 2 ayrı Dünya Kupası’nda 2 Yarı Final ve bir Avrupa Şampiyonası’nda Yarı Final maçı yönettiler.

2015 yılında Berlin’de Juventus ile Barcelona arasında oynanan Şampiyonlar Ligi Finali’nde ve 2012’de Japonya’da düzenlenen FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda Chelsea – Corinthians Finali’nde görev yapan Duran ve Ongun birlikte 3 kıtada, 38 ülkede toplam 366 maçta yer aldılar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!