Yandex Metrica

Sitede Ara

Fenerbahçe'ye ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS uyarısı: Sınav binaları etrafında etkinlik yapılamaz

Fenerbahçe'ye ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS uyarısı: Sınav binaları etrafında etkinlik yapılamaz

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2024 YKS yapılacak okulların etrafında herhangi bir çalışma veya etkinlik yapılmaması uyarusında bulunarak. '"Toplumsal olarak bu konuda hep birlikte göstereceğimiz duyarlılık çok önemli." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Spor

07.06.2024, 09:57

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2024-YKS) yapılacağı okulların etrafında gürültü etkinlik yapılmaması uyarısında bulundu.

YKS ile aynı tarihne denk gelen Fenerbahçe başkanlık seçimi toplantısı üzerine, sarı lacivertli ekip resmi internet sayfasından özür mesajı yayınladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü YKS mesajı

Değerli Üyelerimiz ve Komşularımız,

8-9 Haziran 2024 Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştireceğimiz Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantımızın, üniversite sınavına denk gelmesi sebebiyle, oluşabilecek olası gürültü veya trafik yoğunluğu gibi etkilerden dolayı çevremize vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diliyoruz.

Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ediyoruz.

Tüm öğrencilerimize YKS sınavında başarılar diliyoruz.

2024-2025 Süper Lig fikstürü açıklandı mı? Fenerbahçe- Galatasaray derbisi ne zaman? 2024-2025 Süper Lig fikstürü açıklandı mı? Fenerbahçe- Galatasaray derbisi ne... Haberi Görüntüle

''BİZ BU KONUDA ÇOK DUYARLIYIZ''

Bunun üzerine ÖSYM Başkanı Ersoy, "Kadıköy'de 49 okulda sınav yapıyoruz, Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulunun yapılacağı yere yakın 3 okulumuz var, diğerleri uzak. Üyelerin Kadıköy'e giderken oluşturabileceği trafik yoğunluğunu ve gürültüyü düşündük.

Bu konuda alınabilecek tedbirler konusunda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile görüştük. Ali Koç, 'Biz bu konuda çok duyarlıyız." dedi ve bütün üyelere gerekli hatırlatmaları yapacaklarını söyledi." dedi.

Mourinho, Ferdi Kadıoğlu'nun yoluna taş koydu! Juventus transferini durdurdu Mourinho, Ferdi Kadıoğlu'nun yoluna taş koydu! Juventus transferini durdurdu Haberi Görüntüle

''SPORCULARIMIZ İÇİN SINAV YAPIYORUZ''

Ersoy, ÖSYM'nin, 18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı futbolcuları için Zagreb'de YKS düzenlemesine ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

Federasyondan genç millilerin YKS tarihlerinde Zagreb'de olacakları ve o ülkede sınav yapılması teklifinde bulunduklarını belirten Ersoy, "Teklifi, ÖSYM olarak değerlendirdik. Milli bir mesele olduğundan ve toplumun da rahatlıkla kabul edebileceği bir durum olduğundan sınavı Hırvatistan'da yapmaya karar verdik."ifadelerini kullandı.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading