Yandex Metrica

Sitede Ara

Fenerbahçe'nin yeni başkanı belli oldu! Aziz Yıldırım kürsüde rakibini tebrik etti

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu sonuçlandı. Sandıkta kozlarını paylaşan Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasında ipi hangi ismin göğüslediği belli oldu. Fenerbahçe'de Ali Koç bir kez daha başkan seçildi. Aziz Yıldırım, kürsüye çıkarak rakibini tebrik etti. Ali Koç zafer konuşmasında birlik mesajları verdi, "Fenerbahçe çağı başlıyor" dedi.  

Spor

10.06.2024, 02:12

Fenerbahçe Kulübü'de yapılan olağan seçimli genel kurulunda Ali Koç ile Aziz Yıldırım başkanlık için son düzlükte yarıştı. Genel kurulun ilk gününde mali genel kurul gerçekleştirilirken, bugün ise başkanlık seçimi için üyeler sandık başına gitti. Ülker Stadı'nda ilk gün mali genel kurul gerçekleştirildi. Aidatlarını yatıran toplam 46 bin 410 üye, oy verme hakkını kullandı. Üyeler, Ülker Stadı'nda kurulan 47 sandıkta oylarını kullandı. Oy verme işlemi saat 10.00'da başlayıp 17.00'de sona erdi.

TRHABER olarak kongreden tüm bilgileri anı anına aktarıyoruz. İşte Fenerbahçe'nin seçimli genel kurulunda her detayı ile saniye saniye tüm gelişmeler...

Arda Güler'in Real Madrid'deki görevi belli oldu! Arda Güler'in Real Madrid'deki görevi belli oldu! Haberi Görüntüle

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Ali Koç, seçimde güçlü bir yönetim kurulu listesiyle üyelerin karşısına çıktı. Koç'un listesinde şu isimler yer alıyor:

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.

Beşiktaş'tan Süper Kupa açıklaması! Tarih ve stat belli oldu Beşiktaş'tan Süper Kupa açıklaması! Tarih ve stat belli oldu Haberi Görüntüle

AZİZ YILDIRIM'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Aziz Yıldırım da başkanlık yarışında deneyimli isimlerden oluşan bir yönetim kurulu listesi sundu. Yıldırım'ın listesinde şu isimler bulunuyor:

Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın.

Fenerbahçe'de sürpriz kutlama! Mourinho futbolcunun pastasını kesti Fenerbahçe'de sürpriz kutlama! Mourinho futbolcunun pastasını kesti Haberi Görüntüle

OY PUSULALARININ RENKLERİ BELİRLENDİ

Seçim öncesinde oy pusulalarının renkleri de belirlendi. Ali Koç'un oy pusulalarının rengi sarı, Aziz Yıldırım'ın oy pusulalarının rengi ise beyaz olarak açıklandı. Üyeler, bu renkler üzerinden tercihlerini yaparak oylarını kullandı.

Ekrem İmamoğlu'nun TFF başkanlık seçiminde kimi destekleyeceği ortaya çıktı Ekrem İmamoğlu'nun TFF başkanlık seçiminde kimi destekleyeceği ortaya çıktı Haberi Görüntüle

SEÇİM SONUÇLARI VE BEKLENTİLER

Fenerbahçe camiası, yeni başkanın belirleneceği bu seçimde büyük bir heyecan yaşadı. Ali Koç, mevcut başkan olarak projelerini devam ettirme hedefiyle üyelerin karşısına çıkarken, Aziz Yıldırım ise geçmişteki deneyimleri ve vaatleriyle kulübü yeniden yönlendirme iddiasında yarışa katıldı.

FIFA'dan skandal İsrail kararı: Filistin'in başvurusuna ilişkin karar ertelendi FIFA'dan skandal İsrail kararı: Filistin'in başvurusuna ilişkin karar ertelendi Haberi Görüntüle

CANLI | FENERBAHÇE SEÇİMİNDE ANLIK GELİŞMELER

09.00: Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda oy vermeye gelenler giriş kartlarını almak için Ülker Stadı'nın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

09.35: Vefa Küçük: "Güneşli bir gün, sıcak bir gün. İnşallah bu sıcak bu güneş sandığa da yansır ve katılım çok olur. Bugün katılımın fazla olacağını tahmin ediyorum. 46 bin üyemizin oy verme hakkı var. 30-32 bin üyemizin gelmesini bekliyorum. Saat 09.00'a kadar iki başkan adayı da listelerini verdiler. Saat 17.00'ye kadar oy verme süresi var. Bugün ak mı, kara mı, Aziz Başkan mı, Ali Başkan mı belli olacak."

09.35: Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Ülker Stadı'na geldi.

10.00: Fenerbahçelağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemleri resmen başladı.

10.00: Fenerbahçe'de seçimli genel kurulda oy verme işlemi başladı. Ali Koç oyunu 27, Aziz Yıldırım ise 46 numaralı sandığa oyunu atacak.

10.15: Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy kullanma işlemi kongre üyelerinin yoğun katılımıyla sürüyor.

10.23: Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Olağan Seçimli Genel Kurul'da oyunu kullandı.

10.33: Aziz Yıldırım oy kullanan üyelerle fotoğraf çekildi.

10.43: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadı'na geldi.

11.30: Fenerbahçe başkanlık seçiminde şu ana kadar 8 bin 280 kişi oy kullandı....

12.23: 27 no'lu sandıkta oy kullanma işlemlerinde bir üye fenalaştı ve sağlık ekipleri müdahale için alana geldi.

12.51: Saat 10.00'dan yana ilk defa Aziz Yıldırım adına tezahürat yapıldı.

12.59: Ali Koç'un annesi de oyunu kullandı.

13.00: Ali Koç oyunu kullanan üyelerle fotoğrag çekildi.

13.30: Acun Ilıcalı üylerle fotoğraf çekildi.

14.55: Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman oyunu kullanırken yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin başkanlık seçiminin çok demokratik bir ortamda gerçekleştiğini ifade ederek, "Umarım sonu da öyle olur" şeklinde konuştu.

15.00: Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda 15.00'a kadar 22 bin oy barajı aşıldı ve rekor kırıldı. Fenerbahçe'deki bir önceki oy kullanma rekoru 2018 yılında 21 bin 350 oyla kırılmıştı.

16.05: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç oyunu kullandı.

16.15: Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım oyunu kullandı.

17.00: Oy ullanma işlemeri sona erdi.

17.30: Sandıklar açılmaya başlandı.

19.00: Ali Koç stadyumda Aziz Yıldırım ve ekibinin bulunduğu odayı ziyaret ederek rakibine başarılar diledi. 

19.15: Kürsüye Aziz Yıldırım ile birlikte çıkan Ali Koç birlik mesajı verdi. Burada bir konuşma yapan Aziz Yıldırım seçim sonucunu açıklayarak Ali Koç'un galibiyetini ilan etti.

Yıldırım, "Tüm delegelere teşekkür ediyorum. İnşallah Ali Koç ve arkadaşları Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız" dedi. Bu sözlerin ardından Aziz Yıldırım alkışlar ve sevgi gösterileri eşliğinde stadyumu terk etti. 

19.20: Tribünleri dolduran onbinlerce kongre üyesi, Aziz Yıldırım lehine uzun süre tezahürat yaptı. Stadyumda Ali Koç taraftarları da Yıldırım'ı sevgi gösterileriyle uğurladı.  

20.00: Fenerbahçe'de yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç kürsüye gelerek zafer konuşmasına imza attı.

Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Fenerbahçe'ye gidecek mi? Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Fenerbahçe'ye gidecek mi? Haberi Görüntüle

ALİ KOÇ: FENERBAHÇE ÇAĞI BAŞLIYOR

Fenerbahçe'de 3. dönemde de başkanlığa seçilen Ali Koç, zafer konuşmasında şunları söyledi:

"Sevgili Fenerbahçeliler... Güzel, heyecanlı, coşkulu bir kongreyi daha tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyemiz oy kullandılar. Bu bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulübümüz bu rakama yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğünü bir kez daha gösterdi. 

Biz seçimimizi demokrasi şölenine çevirdik. Resmi olmayan sonuçlar hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kongrede yarıştığım Sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu demokrasi şölenine çeviren sizlere tüm camia adına yürekten teşekkür ediyoruz. 

Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, tek kazananın olsun, o da Fenerbahçe olsun demiştim. Şimdi önümüze bakma zamanıdır. Artık Fenerbahçe çağı başlıyor. Dünyada F.Bahçeli olmayan taraftarların da bizi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği bir dönem başlamaktadır." 

45. kupasını kazandı! Lionel Messi için özel tören 45. kupasını kazandı! Lionel Messi için özel tören Haberi Görüntüle

ŞİMDİ SAĞANAK YAĞMURA HAZIR OLUN

"Artık Fenerbahçe adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz. Bütün dünyaya Fenerbahçeliliğimizi gösterme zamanıdır. Bunu herkese gösterelim, herkesin çorbada bir tuzu olsun. Bu camianın bütün renklerini kucaklamakm için buradayız. Biz buradaki her renge artık sıkı sıkıya sahip çıkacağız. 

Size kuracağımız takım için belli taahhütler verdik. Ama daha önemli taahhüdümüz, artık kırgınlıkların bitmesidir. Artık yeni bir sayfa açalım. Samimi bir şekilde hiç düşünmeden, hesap kitap yapmadan, bize bir adım atan herkese 10 adım atacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Ali Koç üçüncü kez Fenerbahçe başkanlığına seçildi.

"Bize oy verin ya da vermeyin, siz bu sürecin bir parçasısınız. Hepimizin ilk ev ödevi; artık Fenerbahçe'yi, hocasını, yönetimini, futbolcuları ve başkanını sosyal medyada bir oyuncak, bir çerez haline getirmeyelim. Enerjimizi bizimle uğraşanları yıkmak için harcayalım. Eminim Riva tarafından bu sonuçlardan memnun olmayan birileri vardır." 

Hepinize söz veriyorum; dün olduğu gibi bugün de Fenerbahçemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağız. Her türlü zorluğu göğüsleceğiz, riskleri alacağız. Asıl olan Fenerbahçe'dir, Fenerbahçelilerdir diyeceğiz. 

Bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır.

Fenerbahçe sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Çünkü biz sesimizi değil gücümüzü yükseltmek için yola çıkıyoruz. Gelin F.Bahçe'nin umut dolu geleceğini hep birlikte inşa edelim. Yaşa Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe, iyi ki Fenerbahçe!"

21.00: Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Ali Koç'un 26 bin 947 geçerli oyun 16 bin 464'ünü aldığı açıklandı.

Yorumlar (0)

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading